KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

25-latek zniszczył samochód i wybił okna w jednym z domów w Krośnie. Był pijany

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi z Krosna, który uszkodził drzwi i okna w domu krośnianki oraz zniszczył jej samochód. Mężczyzna zaatakował też motorowerzystę, który próbował zablokować mu drogę ucieczki.

REKLAMA


Do zdarzenia doszło na jednej z prywatnych posesji w Krośnie. - Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krośnie otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu drzwi i okien w budynku mieszkalnym oraz o uszkodzeniu samochodu osobowego, który był zaparkowany na posesji - informuje Klaudyna Konarzewska z KMP Krosno.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna dokonał zniszczeń metalowym narzędziem. W samochodzie marki Honda wybił wszystkie szyby, rozbijał reflektory. Wybił szyby w budynku mieszkalnym i uszkodził drzwi wejściowe.

- Całe zdarzenie widział motorowerzysta, który próbował zatrzymać sprawcę, blokując mu drogę. Wtedy wandal uszkodził jego motorower - mówi Klaudyna Konarzewska.

Straty oszacowano na ponad 4,5 tysiąca złotych.  
 
Policjanci wkrótce zatrzymali 25-letniego sprawcę, był pod wpływem alkoholu. Gdy wytrzeźwiał, został przesłuchany i usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Przyznał się do popełnionych czynów.

- Składając wyjaśnienia stwierdził, że powodem jego zachowania były kwestie związane z rozliczeniem finansowym z jednym z domowników, z którym mieszka pokrzywdzona kobieta - dodaje mówi Klaudyna Konarzewska z KMP Krosno.

Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

kk,mg

  • autor: kk,mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?