KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: nocny pożar przy "Szczepaniku"

Krosno: nocny pożar przy "Szczepaniku" Fot. KrosnoCity.pl

W niedzielę w nocy palił się budynek mieszkalny przy ul. Podkarpackiej. Ogień zauważyli policjanci patrolujący okolicę. Pożar był rozwinięty, przez to akcja wezwanych na miejsce strażaków trwała kilka godzin. Na szczęście nie ma ofiar.

REKLAMA


Pożar wybuchł w niedzielę (3 lipca) wieczorem przy ulicy Podkarpackiej, niedaleko ZSP nr 1.

- Budynek umiejscowiony jest przy bocznej drodze, do tego zasłonięty drzewami, zaroślami i ekranami dźwiękoszczelnymi, dlatego pożar został zauważony w późnej fazie - relacjonuje okoliczności portal Krosno112.pl.

Około godziny 22:45 policjanci patrolujący okolicę, zauważyli ogień wydostający się z parteru budynku. Natychmiast wezwali straż pożarną. Wkrótce dym był widoczny z daleka. Obserwatorom mogło się wydawać, że płonie sama szkoła.

Akcja strażaków trwała kilka godzin ponieważ ogień zajął znaczną część budynku, palił się również dach. Działania prowadzono też z drabin i podnośnika hydraulicznego, gdyż część stropu pomiędzy piętrami uległa spaleniu co uniemożliwiało strażakom wejście na wyższe kondygnacje.

Pożar był bardzo rozległy i całkowicie strawił wnętrze budynku. Na szczęście nikomu nic się nie stało, budynek był niezamieszkały.

Policja wyjaśnia szczegóły dotyczące przyczyn pożaru.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?