KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Prokuratura umorzyła postępowanie wobec sprawcy wypadku. Mężczyzna nie żyje

Prokuratura umorzyła postępowanie wobec sprawcy wypadku. Mężczyzna nie żyje Fot. Krosno112.pl

Prokuratura Rejonowa w Krośnie umorzyła postępowanie w sprawie tragicznego wypadku drogowego z 20 marca w Krościenku Wyżnym. Przypominamy: jedna osoba zginęła, a dwie znalazły się w stanie ciężkim.

REKLAMA


24 maja Prokuratura Rejonowa w Krośnie umorzyła postępowanie w sprawie wypadku drogowego z 20 marca 2016 w Krościenku Wyżnym.

Kierujący osobowym BMW 320D uderzył w parterowy budynek. Jak ustalono, kierowca samochodu i pasażerowie spożywali wcześniej alkohol. Jadąc z nadmierną prędkością w Krościenku Wyżnym kierujący stracił panowanie nad samochodem i zjechał na prawe pobocze, uderzając w nasyp wjazdu do posesji. W wyniku tego uderzenia samochód został wyrzucony w powietrze, a następnie uderzył w ogrodzenie i budynek. W wyniku wypadku kierowca oraz pasażerowie samochodu odnieśli poważne obrażenia ciała, a sam kierowca zmarł.

Zdaniem prokuratury nie było innych przyczyn wypadku.

- W realiach tej konkretnej sprawy wyłączną przyczyną wypadku było nieprawidłowe zachowanie kierującego samochodem, który będąc w stanie nietrzeźwości, jechał z nadmierną prędkością, w wyniku czego stracił panowanie nad samochodem, tym samym doprowadzając do zderzenia samochodu z ogrodzeniem i budynkiem znajdującym się na posesji - informuje prokurator Beata Piotrowicz.

Prokuratura ustaliła, że kierowca popełnił przestępstwa spowodowania wypadku oraz obrażeń ciała u innych osób w stanie nietrzeźwości. Postępowanie zostało umorzone ze względu na śmierć sprawcy.

pd

 • autor: pd

3 komentarzy

 • koral

  QBA dokladnie tak jak pisales. Tylko wiekszosc nie wierzy w fakty.

  Zgłoś nadużycie koral czwartek, 14, lipiec 2016 16:24 Link do komentarza
 • QBA

  Druga sprawa, to współudział w tym przestępstwie ! niestety nasze prawo nie przewiduje kary dla osób, które brały udział w takim przestępstwie. Dziewczyny , które nie powstrzymały od popełnienia przestępstwa powinny odpowiadać karnie ! tyle w tym temacie. (KROPKA)

  Zgłoś nadużycie QBA czwartek, 14, lipiec 2016 15:45 Link do komentarza
 • QBA

  Od samego początku pisałem kto jest winny i dlaczego , ale byłem atakowany.
  Teraz już wszystko jasne!

  Zgłoś nadużycie QBA czwartek, 14, lipiec 2016 15:38 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?