KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Samolot uderzył o ziemię, stanął w ogniu. Nagranie z wieży kontroli ruchu w Krośnie

Samolot uderzył o ziemię, stanął w ogniu. Nagranie z wieży kontroli ruchu w Krośnie Fot. KrosnoCity.pl

W katastrofie lotniczej zginęło dwóch mężczyzn. Do wypadku samolotu Vans RV-6A doszło w niedzielę (4.09) po godzinie 17 w powiecie krośnieńskim. Publikujemy nagranie rozmów pilotów innych maszyn z wieżą kontroli lotów w Krośnie parę minut po katastrofie.

REKLAMA


W niedzielę na krośnieńskim lotnisku odbywał się ostatni dzień rodzinnego pikniku. Około godziny 17 z lotniska EPKR Krosno wystartowała maszyna Vans RV-6A. Na jej pokładzie znajdował się pilot pochodzący z Jasła, towarzyszył mu mieszkaniec Krosna.

Początek lotu odbywał się spokojnie. Nagle samolot spadł na ziemię i stanął w płomieniach. Do katastrofy doszło w rejonie Głowienki i Wrocanki. Słup dymu widziany był z wieży kontroli lotów.

POSŁUCHAJ NAGRANIA...Po przybyciu na miejsce straży pożarnej cały samolot stał w ogniu. Po ugaszeniu, w środku znaleziono dwa zwęglone ciała mężczyzn.

Miejsce wypadku zabezpieczyli policjanci. Przeprowadzono oględziny. Ustalani są również świadkowie zdarzenia. Na razie nie można stanowczo stwierdzić, co było przyczyną wypadku. Na miejsce przyjechali członkowie Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia również prokuratura oraz Policja.

mg

  • autor: mg

1 komentarz

  • zasmucony

    Nie da się ukryć, że sport niesie za sobą ryzyko, ale czy nie większe towarzyszy poruszaniu się po naszych drogach? Jakże często czyta się o równie spektakularnych wypadkach z udziałem naszych lokalnych kierowców. Wieczne odpoczywanie... i niech Wam nieba szerokie się otworzą!

    Zgłoś nadużycie zasmucony wtorek, 06, wrzesień 2016 07:40 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?