KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Brutalny rozbój w Miejscu Piastowym. Łup: 4 złote. Zapadł wyrok

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

8 listopada przed Sądem Rejonowym w Krośnie zapadł wyrok w sprawie brutalnego napadu w Miejscu Piastowym. Mężczyzna bił i dusił starszą kobietę. Na koniec ukradł 4 zł. Sprawca jest recydywistą, a za ten rozbój został skazany na 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA


Do napadu doszło 2 czerwca br. w  Miejscu Piastowym. Mężczyzna przyszedł do starszej kobiety pod pretekstem prośby o 2 zł. Zdzisław F. został oskarżony przez prokuraturę o to, że użył przemocy wobec pokrzywdzonej: przewrócił ją na podłogę i następnie dusił oraz bił rękami w okolicach głowy powodując poważne obrażenia. Brutalny atak doprowadził poszkodowaną do stanu bezbronności. Napastnik zażądał od niej pieniędzy, a następnie ukradł 4 złote.

- Tego czynu dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 1 roku pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne, będąc uprzednio skazany przez Sąd Rejonowy w Krośnie za przestępstwo z art. 280 § 1 k.k. w zw. z art. 64 § 2 k.k. na karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, którą to karę odbył w zakładzie karnym - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie, Beata Piotrowicz, zaznaczając, że to był kolejny rozbój tego samego sprawcy.

8 listopada w tej sprawie zapadł wyrok. Sąd uznał, że Zdzisław F. dokonał rozboju i spowodował obrażenia ciała u poszkodowanej. Dział też w warunkach tzw. "recydywy" (swoim działaniem zrealizował znamiona przestępstwa z art. 280 § 1 k.k. i art. 157 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. i art. 64 § 2 k.k.).

Sąd wymierzył Zdzisławowi F. karę 10 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?