KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa w Rymanowie-Zdroju

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

10 stycznia w domku letniskowym w Rymanowie-Zdroju doszło do zabójstwa. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu. Oskarżonym jest Waldemar B., a prokuratura zarzuca mu zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

REKLAMA


Zabójstwo miało miejsce w nocy z 9 na 10 stycznia Rymanowie-Zdroju, w domku letniskowym, który oskarżony Waldemar B. kupił około dwa lata wcześniej od ofiary, Piotra K.

Waldemar B. jest doktorem nauk medycznych i wykładowcą Uniwersytetu Rzeszowskiego. W swojej dotychczasowej karierze pełnił wysokie funkcje w publicznych instytucjach.

Obaj mężczyźni się znali, Piotr K. (63 lata) doglądał domku pod nieobecność właściciela. Gdy Waldemar B. przyjeżdżał, mężczyźni wspólnie imprezowali. Takiego spotkania w nocy z 9 na 10 stycznia Piotr K. nie przeżył.

21 grudnia do Sądu Okręgowego w Krośnie skierowano akt oskarżenia wobec Waldemara B. Mężczyznę oskarżono o to, że swojej ofierze zadał 9 ciosów nożem w pozycji stojącej, a następnie jeszcze dwukrotnie uderzył leżącego poszkodowanego "krawędzią siedziska taboretu".

- Rozległe obrażenia spowodowały zatrzymanie krążenia, czego skutkiem była nagła śmierć - relacjonuje Beata Piotrowicz z krośnieńskiej prokuratury. - Prokurator uznał, że oskarżony działał ze szczególnym okrucieństwem - dodaje Piotrowicz.

Za zarzucany czyn Waldemarowi B. grozi nie mniej, niż 12 lat pozbawienia wolności. Maksymalny wymiar kary to 25 lat lub dożywocie. Według biegłych podejrzany miał działać w stanie znacznie ograniczonej poczytalności.

pd

 • autor: pd

8 komentarzy

 • Eberhard

  Portal krośnieński swoją etykę dziennikarską ogranicza do ,,Franka Kubackiego", który pojechał po piwie. Sąd krośnieński to instytucja mafijna sprzyjająca wybranym grupą i często działająca przeciwko obywatelą. Śliski temat i dziennikarze galicyjsko-krośnieńscy się go boją. Usuwanie prawdy na portalu tego nie zmieni.

  Zgłoś nadużycie Eberhard wtorek, 27, grudzień 2016 11:47 Link do komentarza
 • sędzia

  mieszkaniecodl@ czy Paulinka cię odwiedza, kiedy chłopa nie ma Zanim zaczniesz pisać głupoty, to najpierw zapoznaj się z faktami np. prezydent miasta nie sponsorował wigilię, pieniądze pochodziły z budżetu miasta a dokładnie z pomocy społeczne.j Przytocki ani grosza nie dał i nie da To, nie rób propagandę Przytockiemu. Nie zachowuj sie jak Krzanowski z K24. Jeśli ci ktoś pisze o oszustwie i podaje fakty i gdzie szukać, zajmij sie sprawą a nie mów, ze narusza dobre imię osoby, która nie posiada imienia dobrego i znani są w mieście niegatywnie .

  Zgłoś nadużycie sędzia niedziela, 25, grudzień 2016 10:01 Link do komentarza
 • MieszkaniecOdLat

  Zjadłeś wigilię? Połamałeś się opłatkiem? Czujesz magiczny czas? Nie nazywaj ludzi głąbami bo tylko obrażać potrafisz! Człowieku ogarnij się. Twój język pisany jest już tutaj wszystkim chyba znany. Podpisujesz się rożnymi nikami ale Twój styl jest rozpoznawalny. Zamiast kazać coś komuś czytać, sam podpisz się z imienia i nazwiska... Redakcja niech się zajmie owym komentatorem, bo to przechodzi już ludzkie pojęcie...

  Zgłoś nadużycie MieszkaniecOdLat sobota, 24, grudzień 2016 22:49 Link do komentarza
 • sędzia

  Poczytaj głąbie AFERY PRAWA a potem mów, że zawiera pomówienia wobec oszustów i cwaniaczków sądowych

  Zgłoś nadużycie sędzia sobota, 24, grudzień 2016 18:09 Link do komentarza
 • sędzia

  MODERATOR: KOMENTARZ ZOSTAŁ USUNIĘTY. TREŚĆ WPISU NIE MIAŁA NIC WSPÓLNEGO Z TEMATEM. TREŚĆ OBARCZA OSOBY TRZECIE/PUBLICZNE ZARZUTAMI BEZ PODANIA KONKRETNYCH ARGUMENTÓW. WPIS UZNANY ZA POMÓWIENIE.

  Zgłoś nadużycie sędzia sobota, 24, grudzień 2016 15:10 Link do komentarza
 • legis

  Kolejnym dramatem w tej sprawie jest fakt, że sprawę poprowadzi najgorszy oraz najbardziej skorumpowany ,,Sąd" w Polsce.

  Zgłoś nadużycie legis sobota, 24, grudzień 2016 09:41 Link do komentarza
 • Pamparampa

  70% obecnych mieszkańców krosna ma swoje korzenie własnie w podkrośnieńskich gminach.Pamietam czasy kiedy w Krośnie bloków jeszcze nie było a na ul.Lwowskiej w obrębie starego ronda pasły się krowy.Miasto liczyło mniej niz 10 tys mieszkańców.A teraz pojawiają sie głosy oburzonych "mieszczuchów" w pierwszym pokoleniu nazywających swoich byłych sasiadów z okolicznych gmin darmozjadami.

  Zgłoś nadużycie Pamparampa czwartek, 22, grudzień 2016 19:33 Link do komentarza
 • Dziaduła

  Może towarzysz świętojebliwy obecnie Przytocki by się wypowiedział dlaczego mieszkańcy krosna mają płacić obcym wynagrodzenie i utrzymanie ich rodzin pozbawiając pracy i utrzymania rodzin krośnianom., Ja jestem oburzony że moje podatki idą na darmozjadów z gmin które nie zatrudniły ich nawet do łopaty

  Zgłoś nadużycie Dziaduła środa, 21, grudzień 2016 20:30 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?