KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Po 6 ciosów w głowę. Prokuratura w Krośnie przejęła sprawę

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Prokuratura w Krośnie przejęła śledztwo w sprawie podwójnego zabójstwa w Wirtyłowie. Podejrzanemu postawiono trzy zarzuty, w tym zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna przyznał się do winy i składa wyjaśnienia. Prokuratura nie ujawnia wszystkiego.

REKLAMA


Do zabójstwa doszło tydzień temu, w nocy 29 grudnia. 22-letni mężczyzna śmiertelnie ranił swoich 53-letnich rodziców. Obydwoje zginęli od ciosów zadanych siekierą. Ojciec sprawcy zmarł na miejscu, matka natomiast w drodze do szpitala.

- Sprawa została przejęta przez Prokuraturę Okręgową w Krośnie z uwagi na jej charakter i wagę (przestępstwo z art. 148 par. 2  pkt. 1 k.k. jest zagrożone karą co najmniej 12 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywocia) - informuje Beata Piotrowicz z krośnieńskiej prokuratury.

Śledztwo jest na początkowym etapie.

- Przedstawiono podejrzanemu 3 zarzuty, w tym dwa dotyczące przest. z art. 148 par. 2 pkt. 1 k.k. (zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem), a trzeci nielegalnego posiadania narkotyków (ok. 10 gram suszu marihuany) - dodaje Piotrowicz.

Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

- Podejrzany przyznał się do zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Na obecnym etapie śledztwa nie ujawniamy treści wyjaśnień - podkreśla prokurator.

Przeprowadzono sekcję zwłok pokrzywdzonych. Jak informuje prokuratura, ze wstępnych ustaleń wynika, że każda z ofiar otrzymała po 6 ciosów ostrzem siekiery w głowę, przy czym na ciele ojca ujawniono obrażenia ciała świadczące o próbach obrony przed napastnikiem. Przyczyną zgonu były rozległe urazy czaszkowo-mózgowe.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

  • gość

    Ogromna tragedia. Ale zawsze źródło trudności tkwi w rodzinie. Zawsze pojawia się pytanie, co działo się tej czy tej rodzinie, że doszło do czegoś traumatycznego...

    Zgłoś nadużycie gość piątek, 06, styczeń 2017 17:27 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?