KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jedlicze: niemal zamarzł na przystanku

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. materiały KMP Krosno

Jedlicze: policjanci uratowali 42-latka przed wychłodzeniem. Mężczyzna leżał na przystanku przy około 20 stopniowym mrozie. Mundurowi z Jedlicza zabrali go do wytrzeźwienia.

REKLAMA


- Dyżurny krośnieńskiej komendy odebrał zgłoszenie od dyspozytora pogotowia ratunkowego, dotyczące mężczyzny, który miał znajdować się na przystanku autobusowym jednej z miejscowości gminy Jedlicze - informuje KMP Krosno.

Poszukiwania prowadzili mundurowi z Jedlicza. Policjanci początkowo nie odnaleźli mężczyzny, jednak ze względu na blisko 20 stopniowy mróz, rozszerzyli teren poszukiwań do dwóch sąsiednich miejscowości.

- Podczas kontroli jednej z wiat przystankowych, znaleźli zziębniętego człowieka. Okazało się, że jest kompletnie pijany, trudno było nawiązać z nim kontakt - podaje Policja.

Mundurowi ustalili, że to 42-letni mieszkaniec gminy Jedlicze, który nadużywa alkoholu i mieszka samotnie. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne, niską temperaturę oraz opady śniegu, 42-latek został zatrzymany do wytrzeźwienia.

- Pamiętajmy, aby powiadamiać odpowiednie służby, jeśli zauważymy nietrzeźwego lub śpiącego na dworze człowieka. Zainicjowana przez nas interwencja może uratować kogoś przed śmiertelnie groźnym wychłodzeniem - apeluje KMP Krosno.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?