KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Akcja Pasy": 100 naruszeń przepisów

"Akcja Pasy": 100 naruszeń przepisów Fot. materiały KMP Krosno

W czwartek (26 stycznia) na drogach Krosna i powiatu policjanci prowadzili akcję "Pasy". Sprawdzali, czy kierowcy i pasażerowie zapinają pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w odpowiednich fotelikach ochronnych.

REKLAMA


Celem akcji jest dyscyplinowanie użytkowników dróg łamiących przepisy prawa oraz zwrócenie uwagi na konsekwencje, jakie niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów w przypadku zdarzenia drogowego.

- W ramach akcji policjanci skontrolowali 136 pojazdów osobowych i 2 ciężarowe. Policjanci odnotowali 100 naruszeń przepisów, 99 popełnionych przez kierujących pojazdami i jedno przez pasażera. Mundurowi zastosowali mandaty lub pouczenia - informuje krośnieńska Policja.

Niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy przez kierującego pojazdem grozi nałożeniem mandatu w wysokości 100 zł oraz 2 punktów karnych. Kierowanie pojazdem przewożącym pasażerów niekorzystających z pasów bezpieczeństwa grozi nałożeniem mandatu w wysokości 100 zł oraz 4 punktów karnych. Mandat w wysokości 100 zł może otrzymać również pasażer, który nie zapiął pasów. Przewożenie dziecka w pojeździe poza fotelikiem ochronnym lub innym urządzeniem do przewożenia dzieci, albo w foteliku ochronnym, siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera jest zagrożone nałożeniem mandatu  w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?