KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

O krok od tragedii. Dwie pijane nastolatki leżały na torach

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Dwie nastolatki w wieku 13 i 14 lat leżały na bocznicy kolejowej w Krośnie. Były kompletnie pijane. Dzięki zgłoszeniu i szybkiej interwencji Policji, prawdopodobnie udało się zapobiec tragedii.

REKLAMA


We wtorek (14 lutego), około godz. 16.30 dyżurny krośnieńskiej Policji otrzymał informację, że na torach kolejowych dworca PKP mają leżeć osoby, które prawdopodobnie są nietrzeźwe.

Wysłany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Dwie nastolatki leżał na bocznicy kolejowej, były pod wpływem alkoholu, a kontakt z nimi był utrudniony. Na pytania zadawane przez funkcjonariuszy nie były wstanie udzielić odpowiedzi.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. 13- i 14-latkę przewieziono do szpitala. O sprawie powiadomiono ich prawnych opiekunów.

- Policjanci ustalają, w jaki sposób nastolatki weszły w posiadanie alkoholu i czy nie doszło do przestępstwa rozpijania małoletniego. Zgodnie z treścią art. 208 kk "kto rozpija małoletniego dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2" - informuje KMP Krosno.

Sprawa trafi do sądu rodzinnego.

red.

  • autor: red.

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?