KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: kierowca uciekał przed policją do rzeki

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

W nocy z niedzieli na poniedziałek (5/6 marca) policjanci ścigali pijanego kierowcę, który w pewnym momencie próbował uciec wpław wskakując do rzeki. Na szczęście nie utopił się.

REKLAMA


Do zdarzenia doszło podczas nocnego patrolu na ulicach Krosna.

- Na ulicy Konopnickiej w Krośnie policjanci zauważyli Hondę Civic, której tor jazdy wskazywał, że kierujący może być w stanie nietrzeźwości. Podjęli próbę zatrzymania pojazdu, jednak kierujący Hondą nagle skręcił w ulicę Mostową. Po przejechaniu kilkuset metrów porzucił prowadzony przez siebie samochód i wskoczył do rzeki - informuje asp. Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP w Krośnie.

- Mężczyzna widząc niewielką szansę powodzenia ucieczki, postanowił wrócić na brzeg, a interweniujący policjanci pomogli wydostać mu się z wody - dodaje Paweł Buczyński.

Okazało się, że to 32-letni mieszkaniec gminy Korczyna.

- Mężczyzna twierdził, że przestraszył się policyjnej kontroli, bo nie ma prawa jazdy, a ponadto wypił piwo - relacjonuje oficer prasowy.

Okazało się, że przemoczony kierowca ma ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie, a na dodatek sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 32-latek za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?