KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zabójstwo w Rymanowie-Zdroju. Świadek zeznał, że widział oskarżonego

Zabójstwo w Rymanowie-Zdroju. Świadek zeznał, że widział oskarżonego Fot. Piotr Dymiński

Trwa proces Waldemara B. Do morderstwa doszło w nocy z 9 na 10 stycznia 2016 roku w domku letniskowym w Rymanowie-Zdroju. Prokurator oskarża Waldemara B. o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Ofiarą był 63-letni Piotr K., któremu zadano 9 ciosów nożem w twarz i dwa silne uderzenia krawędzią taboretu w głowę.

REKLAMA


O rozpoczęciu procesu informowaliśmy w KrosnoCity.pl: Zabójstwo w Rymanowie: Waldemar B. nie przyznaje się do winy

Przed sądem zeznawali bliscy ofiary i oskarżonego, a także sąsiad, który feralnego wieczoru spacerował z psem i widział obu mężczyzn, zanim doszło do zabójstwa.

Synowie zamordowanego Piotra K. zeznawali, że nigdy nie było żadnych zatargów z oskarżonym Waldemarem B. Jeden z synów zamordowanego powiedział - Cieszyliśmy się, że będziemy mieli takiego porządnego sąsiada.

Do zabójstwa doszło w domku letniskowym Waldemara B. Wieczorem, w pobliżu przechodził jeden z sąsiadów, który był na spacerze z psem. Przed sądem zeznał, że widział przez okno, że mężczyźni kłócili się. Jednak świadek nie wspominał o tym w swoich wcześniejszych wyjaśnieniach. - Ja dopiero później przemyślałem sobie, że to tak wyglądało, że się kłócili - wyjaśniał, gdy o rozbieżność zeznań dopytywał sąd i obrońcy oskarżonego.

Ten sam świadek wyszedł z psem jeszcze raz, nieco później. Zeznał, że oglądał tego wieczoru mecz siatkówki, ale Polacy przegrywali, więc wyszedł się przejść z psem. Ponownie przechodził obok domku letniskowego. - Przez okno widziałem już tylko pana Waldemara. Pomyślałem, że pewnie Piotrek poszedł do domu. Nie widziałem, co było na podłodze, bo tego nie było widać - mówił świadek. Dodał, że może to i lepiej, że nie widział, bo zapewne wtedy wszedłby do domku i nie wiadomo co by się wydarzyło.

Na wcześniejszej rozprawie oskarżony Waldemar B. zeznawał, że w trakcie zadawania ciosu stracił przytomność i upadł. Przytomność miał odzyskać dopiero po godzinie 1 w nocy, czyli długo po tym, jak wspomniany świadek był na spacerze z psem.

W najbliższych dniach odbędzie się kolejna rozprawa. Złożenie swoich wniosków dowodowych zapowiedziała obrona.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?