KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Karambol na Podkarpackiej. Sprawcą mógł być kierowca autobusu [ZDJĘCIA]

Karambol na Podkarpackiej. Sprawcą mógł być kierowca autobusu [ZDJĘCIA] Fot. Piotr Dymiński

Znamy najnowsze ustalenia policjantów w sprawie środowego (14 czerwca) karambolu na ul. Podkarpackiej. Prawdopodobnie sprawcą był kierowca autobusu, który nie dostosował prędkości do warunków ruchu.

REKLAMA


Do zdarzenia doszło około 16:20. Tak, jak informowaliśmy, 17-letni pieszy prawidłowo przechodził przez drogę przeprowadzając rower. Przed przejściem zatrzymała się w sposób prawidłowy kierująca Renault Clio.

Nowe ustalenia policjantów wskazują, że sprawcą zdarzenia był prawdopodobnie 50-letni kierowca autobusu.

- Prawdopodobnie kierowca autobusu nie dostosował prędkości do warunków ruchu - informuje oficer prasowy KMP w Krośnie, asp. Paweł Buczyński.

Według pracujących na miejscu policjantów, Renault Kangoo i dostawczy Iveco zatrzymywały się, w czasie, gdy w tył Iveco uderzył autobus. Dostawczak został wepchnięty na Renault Kangoo, a ten na stojące przed przejściem dla pieszych Renault Clio, które uderzyło prawidłowo przechodzącego pieszego. Samo Iveco uderzyło w barierki przy drodze. 

Dodatkowo autobus zjechał na lewy pas, gdzie zajechał drogę osobowej Hondzie. Ta uderzyła w tył autobusu. 

Przez kilka godzin jezdnia była zablokowana. W zdarzeniu zostały poszkodowane trzy osoby: pieszy 17-latek, kierująca Renalut Clio oraz kierowca dostawczego Iveco. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na szczęście doznane obrażenia prawdopodobnie nie są poważne.

Zobacz: Karambol z udziałem autobusu na "obwodnicy" [ZDJĘCIA]

pd
Fot. Piotr Dymiński

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?