KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Jak zachować się w czasie zdarzenia drogowego?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

W ubiegłym tygodniu do krośnieńskiego szpitala trafiła 55-letnia kobieta, która miała zostać potrącona przez samochód. Towarzyszyła jej młoda kobieta, kierująca Chevroletem. Informacja o zaistniałej sytuacji trafiła do dyżurnego krośnieńskiej Policji.

REKLAMA


Bez służb ratunkowych
Na miejsce zdarzenia nie wezwano służb ratunkowych, nie powiadomiono Policji. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 23-letnia kierująca Chevroletem potrąciła 50-letnią pieszą. Piesza odniosła obrażenia, po czym przez kierującą Chevroletem została przewieziona do krośnieńskiego szpitala. Obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe.

Jak należy się zachować?
W podobnych sytuacjach, na miejsce zdarzenia należy wezwać służby ratownicze. Wówczas policjanci zajmują się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia drogowego, śladów i wyjaśnianiem przyczyn, a ratownicy udzielają pomocy poszkodowanym. W razie potrzeby, poszkodowani z miejsca wypadku przewiezieni zostają karetkami do szpitala.

W opisywanym przypadku policjanci razem z kierującą 23-latką udali się na ulicę Floriańską w Iwoniczu, gdzie kierująca wskazała miejsce potrącenia pieszej. Mundurowi wykonali dokumentację niezbędną do wyjaśnienia szczegółowych okoliczności tego zdarzenia. W tym samym czasie poszkodowanej udzielono pomocy w szpitalu.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

  • Zaprawdę powiadam wam

    Takie zachowanie świadczy o tym, że kierująca nie chciała by jakiekolwiek służby i cokolwiek w tej sprawie było robione, a ona z serca poczyniła wszystko by poszkodowanej pomóc, Niewiedziała tylko jednego, ze szpital powiadomi służby

    Zgłoś nadużycie Zaprawdę powiadam wam niedziela, 21, styczeń 2018 11:45 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?