Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

21 pieszych popełniło wykroczenia

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

5 lutego, w Krośnie i powiecie przeprowadzono dwie policyjne akcje: "Pieszy" oraz "Trzeźwy Tir". Działania miały na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach. Kierujący byli trzeźwi, a 21 pieszych popełniło wykroczenia.

REKLAMAW działania "Trzeźwy Tir" przeprowadzono kontrole trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów. Badaniu na trzeźwości poddano 165 kierujących pojazdami ciężarowymi. Wszyscy byli trzeźwi, a w pojazdach nie odnotowano większych nieprawidłowości.

Podczas prowadzonych działań "Pieszy" - ujawniono 21 pieszych, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym.

- W siedmiu przypadkach, piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W pięciu przypadkach, przekraczali jezdnię w miejscach zabronionych. W dwóch, poruszali się niewłaściwą stroną jezdni, w jednym przypadku policjanci odnotowali niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Ponadto, mundurowi często spotykali się z wchodzeniem pieszych na jezdnię zza stojącego pojazdu lub przeszkody, co jest bardzo niebezpieczne - informuje KMP Krosno.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Zachęca pieszych do noszenia elementów odblaskowych, zwiększających widoczność na drodze, co znacznie poprawi ich bezpieczeństwo, szczególnie na obszarach nieoświetlonych.

red.

2 komentarzy

  • Czytałem i nie wiem

    Oto pytanie cyt." W siedmiu przypadkach piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W pięciu przypadkach, przekraczali jezdnię w miejscach zabronionych", jaka jest różnica pomiędzy miejscem niedozowolonym a miejscem zabronionym

    Zgłoś nadużycie Czytałem i nie wiem wtorek, 06, luty 2018 18:25 Link do komentarza
  • rogol

    A moze by tak zrobic atrakcje na rynku i postawic wieli telebim gdzie oprucz biezacych informacji o Krosnie i okoliczac mozna by bylo wuswietlac krotkie filmiki o tym ja bespiecznie poruszac sie po drogach dla kierowcow i pieszych bo wiedze niektorzy maja na ten temat zadna.

    Zgłoś nadużycie rogol wtorek, 06, luty 2018 16:27 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj