KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

21 pieszych popełniło wykroczenia

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

5 lutego, w Krośnie i powiecie przeprowadzono dwie policyjne akcje: "Pieszy" oraz "Trzeźwy Tir". Działania miały na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach. Kierujący byli trzeźwi, a 21 pieszych popełniło wykroczenia.

REKLAMA


W działania "Trzeźwy Tir" przeprowadzono kontrole trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów. Badaniu na trzeźwości poddano 165 kierujących pojazdami ciężarowymi. Wszyscy byli trzeźwi, a w pojazdach nie odnotowano większych nieprawidłowości.

Podczas prowadzonych działań "Pieszy" - ujawniono 21 pieszych, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym.

- W siedmiu przypadkach, piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W pięciu przypadkach, przekraczali jezdnię w miejscach zabronionych. W dwóch, poruszali się niewłaściwą stroną jezdni, w jednym przypadku policjanci odnotowali niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Ponadto, mundurowi często spotykali się z wchodzeniem pieszych na jezdnię zza stojącego pojazdu lub przeszkody, co jest bardzo niebezpieczne - informuje KMP Krosno.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Zachęca pieszych do noszenia elementów odblaskowych, zwiększających widoczność na drodze, co znacznie poprawi ich bezpieczeństwo, szczególnie na obszarach nieoświetlonych.

red.

 • autor: red.

2 komentarzy

 • Czytałem i nie wiem

  Oto pytanie cyt." W siedmiu przypadkach piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W pięciu przypadkach, przekraczali jezdnię w miejscach zabronionych", jaka jest różnica pomiędzy miejscem niedozowolonym a miejscem zabronionym

  Zgłoś nadużycie Czytałem i nie wiem wtorek, 06, luty 2018 18:25 Link do komentarza
 • rogol

  A moze by tak zrobic atrakcje na rynku i postawic wieli telebim gdzie oprucz biezacych informacji o Krosnie i okoliczac mozna by bylo wuswietlac krotkie filmiki o tym ja bespiecznie poruszac sie po drogach dla kierowcow i pieszych bo wiedze niektorzy maja na ten temat zadna.

  Zgłoś nadużycie rogol wtorek, 06, luty 2018 16:27 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?