KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Morderstwo w Podniebylu: 15,5 roku więzienia dla Adama G.

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

15,5 roku pozbawienia wolności, to wyrok wymierzony 40-letniemu Adamowi G., który w styczniu ubiegłego roku brutalnie zamordował 59-letniego mieszkańca Podniebyla.

REKLAMA


Do zbrodni doszło 30 stycznia 2017 roku w Podniebylu. Władysław M. (ofiara) i  Adam G. (sprawca) pili wspólnie alkohol, doszło między nimi do sprzeczki, chodziło o przyrządzenie i podział mięsa. Władysław M. w wulgarnych wyrażeniach kazał opuścić dom 40-latkowi. Adam G. wziął siekierę i uderzył nią Władysława M. w głowę. Obrażenia doprowadziły do uszkodzenia mózgu i zgonu.

Adam G. zabrał z domu 4 tysiące złotych należące do ofiary i uciekł. Ciało zamordowanego 59-letniego mężczyzny z tkwiącą w głowie siekierą odkrył następnego dnia sąsiad. Po kilku dniach Adam G. został zatrzymany przez Policję.

Sąd Okręgowy w Krośnie skazał 40-latka na 13,5 roku więzienia. Prokuratura wniosła apelację, domagała się surowszej kary. Obrońca Adama G. wnosił o złagodzenia kary oraz uznania, że jego klient działał w zamiarze ewentualnym.

15 lutego br. Sąd Apelacyjny w Rzeszowie nie uwzględnił wniosku obrońcy i wymierzył oskarżonemu karę 15,5 roku pozbawienia wolności, o dwa lata więcej niż w I instancji.

Wyrok jest prawomocny.

mg

  • autor: mg

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?