KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Tragiczny wypadek w Rogach. Dwie osoby zginęły na miejscu

Tragiczny wypadek w Rogach. Dwie osoby zginęły na miejscu Fot. Krosno112.pl

Trwa wyjaśnianie przyczyn tragicznego wypadku, do jakiego doszło w sobotę, 6 października w nocy w Rogach. Kierujący dostawczym Mercedesem uderzył w Fiata Cinquecento, który stał w zatoce autobusowej. Dwie osoby zostały zakleszczone w pojeździe, zginęły na miejscu.

REKLAMA


Około godziny 1 w nocy, służby ratownicze zostały powiadomione o wypadku, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Rogi.

- Wstępnie ustalono, że kierujący dostawczym Mercedesem 19-latek, jechał w kierunku Miejsca Piastowego. Z nieustalonych dotąd przyczyn, jego auto uderzyło w Fiata Cinquecento, który zatrzymał się w zatoce autobusowej. W samochodzie osobowym znajdowały się trzy osoby. Wskutek uderzenia, śmierć na miejscu poniosła 21-letnia kierująca i 45-letni pasażer. Drugi z pasażerów, 26-letni mężczyzna został ranny - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

- 19-latek nie odniósł obrażeń - informuje st. asp. Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP Krosno.

Jak podaje portal Krosno112.pl, siła uderzenia była tak duża, że Fiat znalazł się około kilkadziesiąt metrów od miejsca uderzenia, a samochód dostawczy zatrzymał się dopiero za kolejnymi 100 metrami. Części obu pojazdów rozrzucone były na obszarze kilkuset metrów kwadratowych.

W wyniku uderzenia z pojazdu wypadł przez przednią szybę 26-latek, który nie był zapięty pasami - chwilę wcześniej przebywał na przystanku i dopiero wsiadł do samochodu. Niestety, kierująca Fiatem oraz pasażer z tylnego siedzenia zostali zakleszczeni w pojeździe.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Śledczy zabezpieczali ślady, gromadzili dowody, który pozwolą wyjaśnić okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Kierowca Mercedesem został zatrzymany. Prokurator zdecyduje o dalszych czynnościach z jego udziałem. Badanie potwierdziło, że 19-latek był trzeźw. Mężczyźnie pobrano krew do badań.

pd
Fot. Krosno112.pl

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?