Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Joanna i Tomasz M. z Krosna w areszcie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Dwoje mieszkańców Krosna, Joanna M. i Tomasz M. najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie tymczasowym. Tak zdecydował 16 stycznia Sąd Rejonowy Lublin-Zachód. W areszcie przebywa również Grażyna H., była pracownica Urzędu Skarbowego w Krośnie. Sprawa dotyczy wyłudzenia podatku VAT oraz żądania i przyjmowania korzyści majątkowych.

REKLAMAProkuratura Okręgowa w Lublinie nadzoruje śledztwo dotyczące wystawiania przez osoby działające w zorganizowanej grupie przestępczej, w imieniu jednej z lubelskich spółek, poświadczających nieprawdę faktur VAT na usługi remontowo-budowlane oraz ich użycia do rozliczeń podatkowych, tj. o czyn z art. 271 § 3 kk i inne.

14 stycznia 2020 roku na polecenie Prokuratury rzeszowska Policja zatrzymała troje podejrzanych, mieszkańców Krosna: 45-letnią Joannę M. (była pracownica Urzędu Skarbowego w Krośnie), 50-letniego Tomasza M. i 51-letniego Roberta W.

Jak informuje prokuratura, łączna wartość narażonego na uszczuplenie podatku od towarów i usług wyniosła 739 695 zł.

16 stycznia Sąd Rejonowy Lublin-Zachód podjął decyzję, że Joanna M. i Tomasz M. najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie tymczasowym. Robert W. ma poręczenie majątkowe w kwocie 20 tysięcy złotych, dozór policji, zakaz kontaktowania się z ustalonymi osobami oraz zakaz opuszczania kraju w tym zatrzymanie paszportu.

W areszcie przebywa zatrzymana w 2019 roku Grażyna H., również była pracownica Urzędu Skarbowego w Krośnie. Kobieta usłyszała zarzut żądania i przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 10 700 złotych.

Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

O zatrzymaniu pisaliśmy już tutaj: Zarzuty żądania i przyjęcia korzyści majątkowej dla byłej pracownicy Urzędu Skarbowego w Krośnie

red.

13 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj