KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Fiat dachował na Podkarpackiej. Zablokowana "28"

Fiat Bravo dachował przy skrzyżowaniu ulic Podkarpacka, Grodzka Wyszyńskiego. Krajowa „28” w kierunku Miejsce Piastowego została zablokowana.

REKLAMA


Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 25 stycznia około godziny 11.30.

Kierujący VW Passat 64-latek skręcając w prawo z ulicy Wyszyńskiego (sygnalizator wyświetlał zieloną strzałkę), nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu 43-latkowi od strony Jasła w kierunku Miejsca Piastowego ul. Podkarpacką (DK28).

W wyniku zderzenia Fiat dachował na jezdni, a VW uderzył w słup sygnalizacji świetlnej.

Do szpitala przewieziono pasażerkę Fiata.

Na drodze od Jasła w kierunku Sanoka utworzyły się gigantyczne korki. Pomiędzy tirami utknęło paręnaście osobówek.

Więcej informacji niebawem.

Trudne warunki na drogach

Jak informuje krośnieńska Policja, w regionie panują bardzo trudne warunki drogowe. Intensywne opady śniegu spowodowały poranny paraliż na głównych trasach komunikacyjnych powiatu krośnieńskiego. W godzinach porannych zablokowane było rondo w Miejscu Piastowym, gdzie krzyżują się drogi krajowe nr 19 i 28, prowadzące do przejścia granicznego w Barwinku oraz w kierunku Sanoka. Samochody ciężarowe z trudem pokonywały wzniesienia w Rogach, Woli Komborskiej oraz Węglówce, w wyniku czego tworzyły się zatory.

- Pomimo, że służbom drogowym udało się udrożnić ruch na głównych traktach komunikacyjnych, w dalszym ciągu panują trudne warunki drogowe. Pamiętajmy, że opady w połączeniu z niską temperaturą wydłużają drogę hamowania pojazdu, bardzo łatwo na mokrej i śliskiej jezdni wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie, pokonywanie zakrętów w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości - mówi asp. szt. Paweł Buczyński, rzecznik prasowy KMP Krosno.

- Szczególnie uważać trzeba w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie zdążyć wyhamować. Apel kierujemy również do pieszych, aby nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Pamiętajmy, że wolniej znaczy bezpieczniej - dodaje asp. szt. Paweł Buczyński.

Przeczytaj również

- Nieprzejezdne drogi, utrudnienia i intensywne opady śniegu
- Początek tygodnia z intensywnymi opadami śniegu. Całodobowo trzymać będzie lekki mróz
- Nadchodzą intensywne opady śniegu oraz zawieje i zamiecie śnieżne. Alert meteorologiczny

  • autor: Redakcja

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?