KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

8 beczek piwa u nastolatków

Zdobycie piwa było celem nastolatków, którzy włamali się do budynku w Jaśliskach i ukradli 8 beczek tego trunku. Część z nich rozdali, a część ukryli w lesie. Zanim zdążyli go wypić, wszyscy sprawcy byli już w rękach policjantów. Do miejsca zamieszkania jednego z nich, mundurowych doprowadził pies tropiący.

 

REKLAMA


 


O włamaniu Policja została powiadomiona przedwczoraj rano. Policjanci ustalili, że w nocy z niedzieli na poniedziałek, nieznani sprawcy wyważyli drzwi w niezamieszkałym budynku w centrum Jaślisk i ukradli 8 przechowywanych tam 30-litrowych beczek z piwem. Skradziona została również pompka, umożliwiającą jego nalewanie.
 
Na podstawie zabezpieczonych śladów i w oparciu o własne rozpoznanie policjanci z komisariatu w Dukli ustalili czterech mieszkańców gminy Jaśliska, zaangażowanych w to przestępstwo. Duża zasługa jest w tym psa tropiącego z Krosna, który doprowadził funkcjonariuszy do miejsca zamieszkania jednego ze sprawców.
 
Okazało się że do budynku włamali się dwaj koledzy w wieku 16 i 17 lat. Chłopcy ukradli 3 beczki piwa, po czym zadzwonili do 19-letniego znajomego, prosząc go o pomoc w transporcie łupu. 19-latek szybko zorganizował samochód z 22-letnim kierowcą. Po wywiezieniu beczek, 19-latek namówił 16 i 17-latka, aby ukradli ich większą ilość. Chłopcy wrócili więc do budynku i wynieśli 5 kolejnych beczek.
 
Ostatecznie 3 skradzione beczki sprawcy ukryli w lesie, 2 otrzymał kierowca samochodu, 2 zabrał 19-latek, a 1 trafiła w prezencie do jego kolegi. Do chwili ich odnalezienia w beczkach brakowało około 45 l piwa. Najbardziej posmakowało ono 19-latkowi, który w chwili zatrzymania miał w organizmie 2,2 promila alkoholu.
 
Za popełnione przestępstwo 17 i 19-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Pierwszy z mężczyzn usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, drugi podżegania i pomocnictwa w popełnieniu tego czynu. Sprawa 16-latka zostanie przekazana do sądu rodzinnego.
 
Szczegóły przestępstwa wyjaśniają aktualnie policjanci z komisariatu w Dukli i nie jest wykluczone, że zarzuty usłyszą kolejne osoby.

kmp

  • autor: kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?