KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nietypowa kolizja Matiza?

Do bardzo dziwnej kolizji doszło we wtorek (12.07.) po godzinie 22 na ul. Podkarpackiej w Krośnie. Samochód osobowy na prostej drodze uderzył, w ogromną, prawidłowo oznakowaną maszynę do układania asfaltu. Maszyna posiadała między innymi pomarańczowy „kogut” ostrzegawczy. Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało.

REKLAMAW tył powoli poruszającej się maszyny uderzył Daewoo Matiz kierowany przez 55-letniego mieszkańca Krosna. - To wyglądało tak, jak by kierowca w ogóle nie widział tej maszyny – dziwi się nasz informator na „gorącej linii” KrosnoCity. Na szczęście kierowcy nic się nie stało, pomimo, że samochód został niemal kompletnie zniszczony. Policja ustaliła, że zarówno operator maszyny, jak i kierowca, byli trzeźwi. Przyczyną kolizji było „nie zachowanie należytej ostrożności” przez kierowcę Matiza. Sprawcę ukarano mandatem.

- Do kolizji i wypadków często dochodzi po prostu, dlatego że ludzie nie uważają na drodze – mówi oficer prasowy KMP w Krośnie, Marek Cecuła.

Kierowcy niestety często nie zwracają uwagi na drogę, tylko poświęcają się innym czynnościom, takim jak: rozmowa przez telefon, pisanie SMS, zmiana płyty w odtwarzaczu.

Próbuje się to zmieniać poprzez liczne kampanie społeczne, odwołujace się do wyobraźni kierowców. Walijska Policja przygotowała np. taki drastyczny film:


Tymczasem w Polsce trwa taka sympatyczna kampania.


Myślicie, że to pomoże? Który sposób jest lepszy by przemówić do wyobraźni kierujących?

pd

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?