KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Bus potrącił pijanego rowerzystę

Trzy promile alkoholu miał w organizmie rowerzysta, który na skrzyżowaniu w Korczynie, wjechał wprost pod dostawczego busa. Mężczyzna z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala.

REKLAMA


Do wypadku doszło wczoraj (wtorek, 30 sierpnia 2011), na skrzyżowaniu ulic Krośnieńskiej i Fredry. Jak ustalili, będący na miejscu policjanci, około godz. 13.30, 48-letni krośnianin skręcając rowerem z ul. Fredry w Krośnieńską, nie ustąpił pierwszeństwa mercedesowi 212d, którym kierował 37-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Potrącony rowerzysta upadł na jezdnię i doznał obrażeń głowy. Bezpośrednio po wypadku, 48-latek został przewieziony na dalsze leczenie do krośnieńskiego szpitala.

alt

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości obydwu uczestników wypadku okazało się, że ranny rowerzysta był pijany. Urządzenie pomiarowe wykazało w organizmie mężczyzny 3 promile alkoholu. Kierowca mercedesa był trzeźwy.
 
Tym samym 48-letniego krośnianina czeka odpowiedzialność za kierowanie rowerem będąc w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat.

kmp

  • autor: kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?