KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Okradała zajęte zakupami kobiety

Policjanci z komisariatu w Dukli zatrzymali kobietę, trudniącą się kradzieżami kieszonkowymi pieniędzy i dokumentów. Sprawczyni działała wyłącznie w dni targowe, a jej ofiarami były tylko panie pochłonięte przeglądaniem oferowanego do sprzedaży towaru.

REKLAMAPodejrzana to 54-letnia mieszkanka powiatu dębickiego, która na dzień swojej działalności upodobała sobie czwartki, a na miejsce - Duklę. Ten dzień tygodnia jest bowiem dla miasteczka zwyczajowo przyjętym dniem targowym, a miejscowy bazar cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno okolicznych mieszkańców jak i Słowaków. Spory tłok i zaabsorbowani zakupami kupujący to zestawienie wręcz wymarzone dla każdego kieszonkowca.
 
Tak było również w przypadku 54-letniej kobiety, która zachęcona udanymi kradzieżami systematycznie wracała do Dukli. Ostatecznie złodziejka wpadła w ubiegły czwartek, a w jej zdemaskowaniu pomogło nagranie z monitoringu zainstalowanego w sklepie, na którym widać, jak w ostatni czwartek sierpnia okrada ona dwie klientki. Jednej z nich ukradła saszetkę z gotówką, drugiej wyciągnęła z plecaka portfel.
 
Dysponując rysopisem sprawczyni, policjanci z miejscowego komisariatu rozpoznali ją wśród osób, które pojawiły się na bazarze tydzień później. Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania przyznała się do siedmiu kradzieży kieszonkowych, których dokonała od początku czerwca br.
 
Okazało się, że na swoje ofiary wybierała wyłącznie pochłonięte zakupami kobiety uznając, że są one łatwiejszym celem. Ostatecznie 54-latka ukradła im łącznie prawie 3 tys. zł, a większość pokrzywdzonych utraciła także trzymane w skradzionych portfelach dokumenty. Podejrzana utrzymuje, że wyrzucała je w miejscach, których nie potrafi teraz wskazać.
 
Za popełnione przestępstwa kobiecie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
 
W świetle opisanych przypadków wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób utraciły swoje dokumenty przypominamy, że poza zgłoszeniem tego faktu w urzędzie nie należy zapominać o ich zastrzeżeniu w banku. O związanych z tym zagrożeniach i szczegółach ogólnopolskiej kampanii „Dokumenty zastrzeżone”, można zapoznać się pod tym linkiem.

kmp

  • autor: kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?