KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jechał motocyklem pijany i bez prawa jazdy

Wywrotką na progu zwalniającym, zakończyła się jazda motocyklem dla pijanego mieszkańca Krosna. Okazało się przy tym, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania takimi pojazdami, a jednoślad nie jest dopuszczony do ruchu.

REKLAMA


Wczoraj (5 września 2011), około godz. 16.30, Policja została powiadomiona o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Mickiewicza w Krośnie. Na miejscu policjanci zastali 41-letniego krośnianina, który jadąc motocyklem sukida, przewrócił się na zamontowanym na jezdni progu zwalniającym. Według obecnych na miejscu zdarzenia osób, do wywrotki 41-latka przyczynił się samochód osobowy nieznanej marki, który miał zjechać na jego pas ruchu.

alt

Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń, natomiast badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Okazało się również, że kierujący nie ma prawa jazdy kategorii A, a motocykl nie jest zarejestrowany i nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC.
 
Za kierowanie motocyklem, będąc w stanie nietrzeźwości, krośnianinowi grozi teraz grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat. Mężczyzna odpowie również za prowadzenie po drodze publicznej pojazdu niedopuszczonego do ruchu oraz nie mając do tego wymaganych uprawnień. Wykroczenia te zagrożone są karą grzywny.
 
O braku ubezpieczenia OC motocykla, Policja powiadomi Państwowy Fundusz Gwarancyjny.

kmp

  • autor: kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?