KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zderzenie trzech ciężarówek w Trzcianie

Przez dziesięć godzin była nieprzejezdna droga krajowa nr 9 w Trzcianie przed Barwinkiem. Powodem blokady był wypadek, w którym uczestniczyły trzy samochody ciężarowe. Dwóch kierowców z ciężkimi obrażeniami ciała trafiło do szpitala.

REKLAMA


 Do wypadku doszło wczoraj (wtorek, 11 października 2011) około godz. 6.30 w miejscowości Trzciana w gminie Dukla. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem siodłowym daf najechał na tył jadącego przed nim mercedesa z naczepą. Po zderzeniu daf zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym od Barwinka cysterną marki Mercedes.

alt

W wyniku zderzenia kierujący dafem 47-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego oraz 23-letni obywatel Rumunii, który kierował mercedesem, trafili do krośnieńskiego szpitala z ciężkimi obrażeniami.

Siła zderzenia była tak duża, że kabiny obydwu pojazdów zostały zmiażdżone i wyrwane z podwozia. Uprzątnięcie wraków rozbitych pojazdów oraz przywrócenie ruchu na drodze trwało dziesięć godzin.

alt

Obydwu rannym kierowcom pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Trzeci uczestnik zdarzenia kierujący ciężarowym mercedesem, w którego najpierw uderzył daf, 40-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, wyszedł z wypadku bez obrażeń. Był trzeźwy.

alt

Postępowanie w sprawie wypadku prowadzą policjanci z komisariatu w Dukli.
W działaniach ratunkowych wzięło udział 6 zastępów straży pożarnej z Krosna, w tym 2 z OSP Dukla, łącznie 20 strażaków.
Powstałe straty oszacowano wstępnie na kwotę 600 tys. zł.

kmp, kmpsp

  • autor: kmp, kmpsp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?