KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kradł paliwo z ciężarówek

Pod policyjnym dozorem będzie oczekiwał na zakończenie postępowania mężczyzna, podejrzany o włamywanie się do ciężarówek. Obiektem zainteresowania sprawcy było przede wszystkim paliwo.

REKLAMA



W ubiegłą środę (19 października 2011), kilka minut przed godz. 2. policjanci jadący nieoznakowanym samochodem z Rogów w kierunku Lubatowej, zauważyli forda eskorta, który nagle skręcił w boczną drogę i gwałtownie przyśpieszył. Zachowanie kierowcy było na tyle podejrzane, że funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Ostatecznie zdołali zatrzymać forda dopiero na terenie Głowienki.

alt

Okazało się, że za kierownicą auta siedział 32-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego, zaś pasażerem był jego 29-letni znajomy z Tarnowa. Od obydwu mężczyzn oraz z wnętrza forda czuć było wyraźny zapach substancji ropopochodnych. Podczas kontroli samochodu, w jego bagażniku policjanci ujawnili gumowe węże oraz kilka plastikowych pojemników, w których były niewielkie ilości oleju napędowego. W kabinie znajdowała się również skrzynka z narzędziami, poplamionymi cieczą ropopochodną.
 
Ponieważ z okoliczności zdarzenia wynikało, że mężczyźni mogą być sprawcami wcześniejszej kradzieży paliwa z ciężarówki w Rogach, obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.
 
Podczas dalszych czynności procesowych, w miejscu zamieszkania 32-latka policjanci znaleźli akumulator, który jak się okazało został skradziony w sierpniu br. z ciężarówki zaparkowanej na terenie Nowosielec, w powiecie sanockim. Mężczyzna włamał się tam również do dwóch innych samochodów, z których ukradł około 400 litrów paliwa.
 
Podejrzany przyznał się również do dwóch włamań do ciężarówek na terenie Iwonicza, z których ukradł około 150 litrów oleju napędowego.
 
Za popełnione przestępstwa, 32-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Zgodnie z decyzją prokuratora, do czasu zakończenia postępowania, mężczyzna pozostanie pod dozorem Policji.
 
Aktualnie policjanci nadal pracują nad wyjaśnieniem szczegółów przestępczej działalności podejrzanego oraz ustaleniem roli, jaką w tym procederze odgrywał drugi z mężczyzn.

kmp

  • autor: kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?