KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ujawniono zwłoki

Prawdopodobnie odnaleziono ciało zaginionego w lipcu 2011 roku młodego mężczyzny, 23 letniego mieszkańca Bóbrki w powiecie krośnieńskim. Zwłoki zostały znalezione w lesie w miejscowości Odrzechowa (gmina Zarszyn), w odległości około 5 km od parkingu przy zbiorniku wodnym w Sieniawie, na którym to pozostawiony został samochód zaginionego.

REKLAMA


Jak informuje Prokurator Rejonowy w Sanoku Izabela Jurkowska-Hanus, odnalezione we wtorek, 18 października br. ciało mężczyzny, było w znacznym stopniu rozkładu, co nie pozwoliło na bezpośrednią identyfikację zwłok. Ciało rozpoznała po ubraniu najbliższa osoba z rodziny. Zwłoki znaleziono na ziemi, a w wyniku rozkładu głowa została oddzielona od pozostałej części ciała. Ustalenia na miejscu zdarzenia wskazują na zgon poprzez powieszenie.

W dalszym ciągu sprawę bada sanocka prokuratura. Postępowanie prowadzone jest z artykułu 155 Kodeksu Karnego, mówiącym o nieumyślnym spowodowaniu śmierci człowieka. Zwłoki zostały poddane sekcji oraz badaniom DNA w celu identyfikacji, na podstawie pobranego, pozostałego szpiku kostnego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokurator Anna Bodziak.

O zaginięciu 23-latka członkowie jego rodziny powiadomili Policję w środę, 13 lipca 2011 r. w godzinach rannych. Według ich relacji, dzień wcześniej po godz. 6:00. mężczyzna wyjechał samochodem z domu do pracy znajdującej się na terenie Krosna. Do zakładu, w którym pracował nie dotarł.

Również w środę 13 lipca 2011 r., około godzin południowych funkcjonariusze Straży Leśnej powiadomili Policję o pozostawionym na małym parkingu przy zbiorniku wodnym w Sieniawie, samochodzie marki Fiat Albea. Pojazd był otwarty, a w jego stacyjne znajdowały się kluczyki. Po sprawdzeniu pojazdu przez Policje okazało się, że to właśnie tym autem wyjechał z domu zaginiony 23-letni mężczyzna.

alt

Po otrzymaniu zawiadomienia, policjanci, strażacy i strażnicy leśni, przez dwa dni poszukiwali zaginionego, 23-letniego mieszkańca Bóbrki. Sprawdzono brzegi, powierzchnię oraz dno zalewu. W poszukiwaniach zastosowano sonar, sprowadzono grupę płetwonurków. W trakcie prowadzonych działań ratownicy nie natrafili na żaden ślad, pozwalający ustalić, co stało się z mężczyzną.

alt

Nie zdołano również ustalić nikogo, kto widział 23-latka w okolicach zalewu.
Po trzech tygodniach od prowadzonych działań, 5 sierpnia 2011 r. ponownie sprawdzono brzegi zbiornika wodnego w Sieniawie.

Blisko 40 policjantów, strażaków ochotników z Posady Górnej i Głębokiego, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Straży Leśnej i pracowników Nadleśnictwa Rymanów, podzielonych na kilka grup, sprawdziło brzegi zbiornika. Kolejna grupa, opłynęła łodzią zalew, sprawdzając linię brzegową od strony wody. – poinformował Marek Cycuła, Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Niestety po ponownych dokonanych czynnościach nie natrafiono na żaden ślad, który mógłby pomóc w ustaleniu losu zaginionego.

Mateusz Głód
Foto: archiwum kmp

  • autor: Mateusz Głód

1 komentarz

  • Yeri tm

    To nie jego zwłoki znalezli.

    Jasnowidz stwierdził, że jego zwłoki są w wodzie lub na brzegu, więc to nie może być on.

    Trzeba iść znowu do tego jasnowidza, niech powie kogo znalezli, tylko niech da jakiś rabat na swoje usługi.

    Zgłoś nadużycie Yeri tm czwartek, 27, październik 2011 16:29 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?