KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Okradli sklep i handlowali narkotykami

Poważne problemy czekają dwóch nastolatków, którzy kilka dni temu okradli sklep w Iwoniczu. Policjanci ustalili bowiem, że obaj sprawcy trudnili się również handlem narkotykami. Ponieważ w gronie kupujących byli małoletni, prawo uznaje taki czyn za zbrodnię.

REKLAMA


W nocy z 31 października na 1 listopada br. nieznani wówczas sprawcy włamali się do sklepu spożywczo-przemysłowego w Iwoniczu. Ich łupem padły głównie papierosy i alkohol, a wysokość poniesionych strat pokrzywdzony oszacował na około 1 000 zł.
 
Wczoraj krośnieńscy policjanci ustalili, że przestępstwo to jest dziełem dwóch mieszkańców gminy Iwonicz-Zdrój, w wieku 17 i 18 lat. Podczas prowadzonych w tej sprawie czynności procesowych, w domu młodszego z nich policjanci znaleźli nie tylko część skradzionego towaru ale również charakterystyczny susz roślinny. Przeprowadzone testy nie pozostawiły wątpliwości, że jest to marihuana.

alt

Jak się okazało, obaj młodzieńcy nie tylko jej używali ale również sprzedawali narkotyk swoim znajomym. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że wśród osób, które kupiły marihuanę od 18-latka jest co najmniej jedna osoba małoletnia. Z tego powodu, za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności na okres co najmniej 3 lat.
 
Jego młodszy kolega, najprawdopodobniej sprzedawał marihuanę tylko dorosłym i za ten czyn 17-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Nie jest jednak wykluczone, że i w jego przypadku sytuacja ta może jeszcze ulec zmianie.
 
Obaj podejrzani usłyszeli również zarzuty popełnienia kradzieży z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

 

kmp

  • autor: kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?