Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Pijany kierowca holował pijanego kolegę

Dwaj pijani mężczyźni siedzieli za kierownicami samochodów, zatrzymanych wczoraj przez policjantów na terenie Jedlicza. Jeden z nich wybrał się tam, aby odholować niesprawny samochód swojego znajomego. Wpadli, kiedy wspólnie wracali do Krosna.

REKLAMAWczoraj (niedziela, 4 grudnia 2011), około godz. 22:00, policjanci ruchu drogowego, patrolujący teren Jedlicza, na ul. Łukaszewicza zatrzymali do kontroli mitsubishi pajero holujące opla astrę. Za kierownicą terenówki siedział 35-letni mieszkaniec Krosna. Mężczyzna przyjechał do Jedlicza pomóc swojemu koledze, któremu odmówił posłuszeństwa samochód. Zrobił to, pomimo że był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu i z tego powodu policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

alt

Jeszcze gorzej wyglądał prowadzący opla 33-latek, również mieszkaniec Krosna. W jego przypadku, badanie dało wynik 2,5 promila. Okazało się przy tym, że mężczyzna był już karany przez sąd za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości i ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Z tego powodu, za ponowne popełnienie tego samego przestępstwa, 33-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat.
 
Odpowiedzialność karna nie ominie również kierowcy mitsubishi. Mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat.
 
Tutaj przypominamy podobne zdarzenie sprzed dwóch lat.

Dziś (poniedziałek, 5 grudnia 2011) od rana, podkarpaccy policjanci prowadzili działania pod kryptonimem "Trzeźwy Poranek". Na głównych drogach Podkarpacia kontrolowali trzeźwość kierowców - w sumie skontrolowano 7,5 tysiąca kierujących. Ujawniono 50 osób, które kierowały pojazdem, choć wcześniej piły alkohol. - informuje Rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podkom. Paweł Międlar.

kmp/kwp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj