KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

GPS wyprowadził rodzinę w pole

Dopiero interwencja policjantów i strażaków umożliwiła wydobycie opla vectry, który utknął w zaspach, na leśnej drodze w Łękach Strzyżowskich. Samochodem podróżowali z Krynicy do Białegostoku małżonkowie z dwójką małych dzieci. Jechali zgodnie ze wskazaniami GPS, który nie po raz pierwszy pokazał, że nie wolno mu bezgranicznie ufać.

REKLAMAW miniony czwartek (2 lutego 2012), wieczorem, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krośnie odebrał zgłoszenie od kierowcy samochodu, który utknął w śniegu, na leśnej drodze.  Mężczyzna jechał z rodziną, nie znał terenu i nie potrafił określić miejsca, w którym się znajduje. Informacje przekazane przez zgłaszajacego pozwoliły jednak ustalić, że najprawdopodobniej jest to okolica granicy powiatów krośnieńskiego i strzyżowskiego. W tej sytuacji, dyżurny powiadomił o zdarzeniu swojego odpowiednika ze Strzyżowa. Uzgodniono, że do poszukiwań pechowców zaangażowane zostaną patrole z obydwu komend.

alt

Ostatecznie auto odnaleziono w lesie, w okolicach Łęk Strzyżowskich. Jako pierwsi na miejsce dotarli policjanci z posterunku w Bratkówce, którzy ostatni kilometr zasypanej drogi musieli pokonać pieszo. W samochodzie znajdowała się czteroosobowa rodzina z Ciechanowca, w województwie podlaskim. Małżonkowie oraz ich 2,5-letnia córka i 9-letni syn wracali oplem vectrą z Krynicy do domu. Prowadzący auto 40-latek całkowicie zaufał wskazaniom GPS i skręcił w boczną drogę, która miała go doprowadzić do Kozłówki i dalej do Strzyżowa.
 
Na szczęście, silnik samochodu cały czas pracował pozwalając na ogrzewanie kabiny. Dzięki temu ani dorośli, ani dzieci nie doznali żadnego uszczerbku na zdrowiu. Ostatecznie opla wyciągnęli wezwani strażacy ze Strzyżowa, a policjanci pomogli rodzinie dojechać do Przybówki, do drogi wojewódzkiej, prowadzącej w kierunku Rzeszowa.
 
To nie pierwszy przypadek w kraju, że ustawiony na wskazanie najkrótszej trasy GPS, potrafi przysporzyć kierowcy sporo problemów. Dlatego warto zwracać uwagę na tablice wskazujące kierunek i szczególnie zimą, poruszać się drogami wyższych kategorii. W ten sposób dotrzemy do celu szybciej, a przede wszystkim bezpieczniej.

kmp

 • autor: kmp

2 komentarzy

 • koziołek

  Matołków nie sieja.

  Zgłoś nadużycie koziołek piątek, 10, luty 2012 16:48 Link do komentarza
 • TLo

  Tekst daje dwa dowody na to, że samochód prowadził idiota:
  1. Nie potrafił skonfigurować GPS i dawał się bezkrytycznie prowadzić polnymi i leśnymi drogami
  2. Mając GPS, nie potrafił określić gdzie się znajduje.
  Biedne dzieci... :-((

  Zgłoś nadużycie TLo poniedziałek, 06, luty 2012 14:54 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?