KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie

Policjanci ruchu drogowego i członkowie Podkarpackiego Stowarzyszenia Motocyklowego „The Wild Geese” przypominali kierowcom samochodów przejeżdżających przez Krosno, jak ważne jest zachowanie ostrożności podczas wykonywania wszelkich manewrów na drodze. Czasami jedno spojrzenie w lusterko może pomóc uniknąć wypadku i ocalić ludzkie życie.

REKLAMA


alt

Sobotnie (14 kwietnia 2012) działania edukacyjno-prewencyjne „Bezpieczeństwo na drodze – uwaga motocykliści”, związane były z oficjalnym rozpoczęciem sezonu motocyklowego i miały wymiar ogólnopolski. Na Podkarpaciu ich organizatorem było Podkarpackie Stowarzyszenie Motocyklowe „The Wild Geese”, aktywnie wspierane przez Policję.

alt

W Krośnie na miejsce akcji wyznaczono zatoczkę, zlokalizowaną przy ul. Bieszczadzkiej. Zatrzymanym do kontroli kierowcom samochodów, policjanci proponowali krótką rozmowę z członkami stowarzyszenia. Wszystkich chętnych, motocykliści informowali o zagrożeniach z którymi spotykają się na drodze i apelowali o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zmiany kierunku jazdy. Na tylne szyby ich aut trafiły przy tym naklejki z wymownym hasłem „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”.

alt

Specyfika motocykla, motoroweru czy roweru sprawia bowiem, że w normalnym ruchu one mniej widoczne niż samochód i bardzo często mogą znaleźć się w tzw. martwym punkcie. Jednocześnie w przeciwieństwie do kierowców aut, jadący nimi ludzie pozbawieni są zabezpieczeń, które mogą ocalić im życie podczas wypadku.

alt

Skalę zagrożenia jednoznacznie potwierdzają dane statystyczne. W 2011r. na drogach powiatu krośnieńskiego, zginęło łącznie 14 osób, w tym tylko 2 kierowców samochodów. Aż 12 spośród ofiar śmiertelnych, stanowili tzw. niechronieni uczestnicy ruchu. Wśród nich było 5 rowerzystów, 1 motorowerzysta, 2 motocyklistów, 1 pasażer motocykla oraz 3 pieszych. Dlatego pamiętajmy, że hasło „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”, dotyczy również innych użytkowników dróg.


 

kmp

  • autor: kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?