KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poszkodowany trafił do aresztu

Siedmiu mężczyzn, uzbrojonych w maczetę napadło na 31-letniego krośnianina w Korczynie. Wywieźli go do lasu, rozebrali, pobili, zastraszali. Zabrali pieniądze i zegarek, zniszczyli telefon komórkowy. Pobitego porzucili w lesie. Już następnego dnia sprawców zatrzymała policja. Do aresztu trafił także sam pokrzywdzony, okazało się, że jest poszukiwany przez policję z Krakowa.

REKLAMA


- Policjanci ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn, którzy uczestniczyli w uprowadzeniu, pobiciu i obrabowaniu mieszkańca Krosna – informuje Marek Cecuła, oficer prasowy KMP w Krośnie. - Przedwczoraj (15.04.), kilkanaście minut po godz. 21, Policja została powiadomiona o przyjęciu do szpitala pacjenta który twierdził, że został pobity i okradziony. Skierowani do wyjaśnienia tej sprawy policjanci ustalili, że jest to 31-letni krośnianin – dodaje rzecznik krośnieńskiej policji. Mężczyzna poinformował, że wieczorem na terenie Korczyny zaatakowało go kilku mężczyzn.

alt
Zabezpieczona u jednego z podejrzanych maczeta.

Uprowadzenie
Napastnicy grożąc mu maczetą, siłą wciągnęli go do samochodu terenowego i wywieźli do lasu, w pobliżu Rymanowa. Tam rozebrali go do spodenek i dotkliwie pobili. Żądali przy tym zwrotu pieniędzy, które 31-latek miał być winny jednemu z nich. Później sprawcy ukradli mu kilkaset złotych i zegarek, zniszczyli telefon komórkowy, po czym odjechali. Jak informuje policja, pobity krośnianin zdołał dotrzeć do najbliższych zabudowań i wezwać pomoc. Na szczęście przeprowadzone w szpitalu badania, nie wykazały u niego żadnych poważniejszych obrażeń.
 
- Pokrzywdzony był w stanie jedynie bardzo ogólnie opisać napastników ale te szczątkowe informacje oraz dalsze działania policjantów, pozwoliły już wczoraj ustalić siedmiu mężczyzn uczestniczących w tym przestępstwie - mówi Marek Cecuła z KMP w Krośnie. Wszyscy okazali się mieszkańcami tej samej miejscowości z powiatu sanockiego. Ostatecznie trzech z nich po przesłuchaniu zwolniono, natomiast czterech pozostałych, w wieku 23, 25, 29 i 33 lat, trafiło do policyjnego aresztu. W domu jednego z zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli również maczetę, a u innego – skradziony pokrzywdzonemu zegarek.
 
Niebawem wszyscy usłyszą zarzuty udziału w rozboju. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat ale nie jest wykluczone, że lista zarzutów wobec niektórych z nich jeszcze się wydłuży.
 
Aresztowanie poszkodowanego
Wczoraj, do grona zatrzymanych sprawców, dołączył również napadnięty przez nich 31-latek. - Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Kraków Śródmieście Wschód, jako podejrzany o oszustwo i dzisiaj krośnianin został przetransportowany w policyjnym konwoju do Krakowa – informuje Marek Cecuła, oficer prasowy KMP w Krośnie.

kmp, pd

  • autor: kmp, pd

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?