KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wpadli tuż po kradzieży paliwa

Trzej mieszkańcy gminy Jedlicze odpowiedzą za włamania do autobusów i kradzież paliwa. Policjanci wpadli na ich trop w środę, podczas wykonywania czynności na miejscu jednego z przestępstw. W środę rano (9 maja 2012) Policja została powiadomiona o kradzieży paliwa z zaparkowanego na terenie Chlebnej autobusu. Policjanci ze skierowanej na miejsce grupy operacyjno-dochodzeniowej ustalili, że minionej nocy sprawcy wyłamali korek zabezpieczający zbiornik i ukradli z niego około 40 l oleju napędowego.

REKLAMAPodczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawcami przestępstwa są najprawdopodobniej 18-latek i 19-latek z gminy Jedlicze. Po potwierdzeniu tych informacji zapadła decyzja o przeszukaniu miejsc zamieszka obydwu mężczyzn.

alt

Na posesji młodszego z nich policjanci ujawnili poplamionego substancją ropopochodną fiata 126p, a w jego wnętrzu sprzęt wykorzystywany do włamań. Z kolei w bagażniku stojącego przed domem 19-latka vw golfa znaleziono plastikowe pojemniki ze skradzionym z autobusu paliwem oraz pompkę do paliwa i samochodowe przewody elektryczne. - mówi Marek Cecuła, rzecznik krośnieńskiej policji. Jak się okazało, pompka i przewody zostały skradzione tej samej nocy z ciężarówki, także na terenie Chlebnej. Ostatecznie obaj mężczyźni zostali zatrzymani. - dodaje.
 
Podczas przesłuchania przyznali się nie tylko do kradzieży paliwa i znalezionych w golfie przedmiotów, ale również do kilku innych przestępstw. W kwietniu br. włamali się do zbiornika autobusu, zaparkowanego w rejonie Potakówki i ukradli z niego kilkadziesiąt litrów oleju napędowego. Dwukrotnie natomiast swojego celu nie osiągnęli. Początkiem maja br. w Potakówce, już po wyłamaniu korka w zbiorniku paliwa ciężarówki, inne zabezpieczenia nie pozwoliły im wsunąć gumowego węża do środka. Niepowodzenie zamierzali powetować sobie tej samej nocy w Żarnowcu. Ich celem stał się zaparkowany tam autobus, ale ostatecznie zostali spłoszeni przez przypadkowe osoby.
 
Okazało sie przy tym, że mężczyźni nie działali sami. Policjanci ustalili, że podczas wszystkich przestępstw ich wspólnikiem był inny 19-latek z gminy Jedlicze. Wczoraj również on znalazł się w rękach funkcjonariuszy.
 
Za kradzieże z włamaniem wszystkim trzem podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

kmp

  • autor: kmp

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?