KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnianie odpowiedzą za nielegalną uprawę konopi

Za nielegalną uprawę konopi odpowiedzą trzej krośnianie, którzy próbowali posadzić kilkadziesiąt roślinek na łąkach, na peryferiach Krosna. Jednego ze sprawców policjanci zatrzymali w pościgu, a dwóch pozostałych ustalili w trakcie dalszych czynności operacyjnych.

REKLAMAW miniony czwartek (24.05), kilkanaście minut po godz. 6, Policja została powiadomiona o trzech podejrzanie zachowujących się mężczyznach, przebywających na łąkach w okolicy ul. Sikorskiego w Krośnie. Po odebraniu zgłoszenia, dyżurny skierował w ten rejon najbliższy patrol.

alt

Kiedy radiowóz dojeżdżał na miejsce, mężczyźni rzucili się do ucieczki w pobliskie zarośla pozostawiając pudełko, w którym znajdowało się kilka sadzonek konopi. Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg. Po chwili do działań włączyły się inne patrole oraz przewodnik z psem służbowym.

Po kilkudziesięciu minutach funkcjonariusze zatrzymali jednego z uciekinierów, którym okazał się 32-letni mieszkaniec Krosna. Przy ul. Sikorskiego zabezpieczono również samochód, którym mężczyzna przyjechał w to miejsce.
 
Po sprawdzeniu pobliskiej łąki, policjanci ujawnili ponad 20 wysadzonych już krzaków konopi. Resztki roślin i doniczki, w których były wcześniej uprawiane znaleziono z kolei w samochodzie 32-latka. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.
 
Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że wspólnie z zatrzymanym przebywali dwaj inni krośnianie w wieku 25 i 28 lat.
Ostatecznie wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzut nielegalnej uprawy konopi. Za to przestępstwo podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

kmp

  • autor: kmp

8 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?