KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kolejne zatrzymania po zamieszkach w Jaśle

Kolejni pseudokibice odpowiedzą za udział w zamieszkach podczas sierpniowego meczu Czarnych Jasło z Karpatami Krosno. Policjanci zidentyfikowali następnych dwunastu chuliganów, którzy wdarli się na murawę stadionu. Łącznie rozpoznano już dwudziestu trzech uczestników zdarzenia. Prowadzący postępowanie zapewniają, że to nie ostatni zatrzymani w tej sprawie.

REKLAMA


- Choć do zdarzenia doszło końcem sierpnia br., jego uczestnicy nie mogą czuć się bezkarni - informuje oficer prasowy jasielskiej policji, podkomisarz Łukasz Gliwa.  - Policjanci systematycznie identyfikują i rozliczają pseudokibiców, którzy złamali prawo i wtargnęli na płytę stadionu Czarnych Jasło – dodaje Łukasz Gliwa. O samym zdarzeniu informowaliśmy na Krosnocity.pl: Policja strzelała podczas meczu Karpat.

 

alt

Funkcjonariusze powołani do wyjaśnienia udziału poszczególnych osób w tych zamieszkach, na podstawie zgromadzonych materiałów operacyjnych i procesowych, ustalili tożsamość kolejnych dwunastu chuliganów, którzy brali udział w zamieszkach na stadionie. Są nimi młodzi mężczyźni, głównie mieszkańcy Jasła i Krosna.

Łącznie policjanci rozpoznali już dwadzieścia trzy osoby, które swoim zachowaniem naruszyły przepisy Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Większość z nich usłyszała zarzut wdarcia się na murawę stadionu. Niektórzy będą odpowiadać również za udział w bójce. Część z nich poddała się dobrowolnie karze. Nieletni będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym.

- Policjanci identyfikują kolejne osoby i przewidują kolejne zatrzymania – zapowiada oficer prasowy komendanta KPP Jasło, Łukasz Gliwa. Kilka dni przed meczem, doszło do bójki pomiędzy fanami Karpat Krosno i Czarnych Jasło w Krośnie (Bójka kibiców, zatrzymano 9 osób z Jasła).

Przeczytaj także: Jedenastu pseudokibiców zatrzymanych

(KPP Jasło), (red.)

  • autor: KPP Jasło, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?