KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Akcja Znicz 2012 w Krośnie i powiecie

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. W najbliższą środę 31 października rozpocznie się cykliczna policyjna akcja „Znicz 2012”. Jej głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w okolicach  cmentarzy. Ponieważ w niektórych miejscach wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu, apelujemy o zwracanie uwagi na ustawione znaki. Pamiętajmy też o zachowaniu wzmożonej ostrożności i bezpiecznej jeździe.

REKLAMA


alt

Kryptonim "Znicz" od lat towarzyszy największej dorocznej policyjnej operacji, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w dniu Wszystkich Świętych. Tegoroczne działania rozpoczną się w środę, 31 października i potrwają do poniedziałku, 5 listopada. W tym czasie policjanci przy wsparciu Żandarmerii Wojskowej i Inspekcji Transportu Drogowego będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających groby bliskich.

Już przyszłym tygodniu spodziewany jest wzmożony ruch pojazdów i pieszych. W najbliższych dniach więcej funkcjonariuszy drogówki będzie pełnić służbę na drogach powiatu krośnieńskiego.

Tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na terenie powiatu krośnieńskiego wprowadzone zostaną od 31 października od godziny 18:00 do 5 listopada do godziny 8:00. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, przede wszystkim w pobliżu cmentarzy.
 
W tych dniach do dyspozycji odwiedzających cmentarz komunalny na ul. Wyszyńskiego w Krośnie, wyznaczone zostały parkingi na wysokości cmentarza, przy kościele św. Piotra i Jana z Dukli, na ul. Podkarpackiej od strony cmentarza od zatoki przystankowej do ul. Lwowskiej oraz  przy tej samej ulicy obok pawilonu „Lidl”.

alt

Na krośnieńskich ulicach obowiązywać będą zakazy zatrzymywania się na ul. Podkarpackiej, po prawej stronie od ul. Lwowskiej do ul. Grodzkiej. Na ul. Wyszyńskiego w kierunku dzielnicy Suchodół oraz po obydwu stronach od ul. Podkarpackiej do zatok autobusowych poniżej cmentarza. Ograniczenie prędkości do 40 km/godz.. obowiązywać będzie na odcinku ul. Podkarpackiej od ul. Lwowskiej do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego i ul. Grodzką.

alt

W rejonie drugiego krośnieńskiego cmentarza komunalnego w dzielnicy Polanka, odbywać się będzie ruch jednokierunkowy na ul. Baczyńskiego. Wjazd na tę ulicę możliwy będzie od ul. Decowskiego. W związku z tym zakaz wjazdu będzie obowiązywał na ul. Baczyńskiego od strony Dobieszyna. Dodatkowo, po lewej stronie tej samej ulicy w kierunku miejscowości Dobieszyn, będzie oznakowanie zakazujące zatrzymywania się. Parkowanie możliwe będzie po prawej stronie ulicy. Miejsca parkingowe przy ul. Popiełuszki, po lewej stronie drogi, będą znajdowały się tylko w miejscach oznakowanych. W rejonie cmentarza obowiązywać też będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Policjanci apelują też o ostrożność w miejscowości Iskrzynia, gdzie utrudniony może być wyjazd na aleję cmentarną z drogi krajowej nr 9.
Parkingi posiadać będą wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Zmianach w organizacji i utrudnieniach w ruchu na trenie powiatu podkarpackiego - tutaj (.pdf).

Ruchem drogowym na ulicach i parkingach w razie konieczności będą kierować funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej.
Pamiętajmy, że gesty i polecenia podawane przez policjanta mają absolutny priorytet, jeśli na skrzyżowaniu działa sygnalizacja i policjant kieruje ruchem, wiążące dla nas są jego polecenia!

alt

Podczas działań policjanci będą korzystać z oznakowanych i niezoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, będą także używać laserowych mierników prędkości. Na szczególnie niebezpiecznych odcinkach dróg kontrole prędkości będą prowadzone w sposób kaskadowy.

Policjanci pełniący w tych dniach służbę będą udzielać niezbędnej pomocy oraz reagować na zachowania zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Apelujemy do pieszych aby po zmroku używali elementów odblaskowych i zachowali szczególną ostrożność poruszając się pieszo, zwłaszcza w rejonach cmentarzy.

alt

Aby bezpiecznie i spokojnie dotrzeć do domu, musimy też pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wybierając się w daleką podróż, sprawdźmy stan techniczny naszego samochodu.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Zwracajmy szczególną uwagę na znaki drogowe, ponieważ w tych dniach w wielu miejscach pojawiają się nowe oznaczenia. Odwiedzając groby zadbajmy o to, aby nie stać się ofiarą kradzieży. Nie zapominajmy, że kieszonkowcy wykorzystując naszą zadumę, łatwo mogą dokonać kradzieży. Bądźmy czujni i ostrożni. Nie zabierajmy na cmentarze większych kwot pieniędzy, biżuterii czy wartościowych dokumentów.

alt

MKS - 1 i 2 listopada 2012 r.

W dniu 1 listopada 2012 r. (czwartek) autobusy MKS będą kursować jak w dni świąteczne, natomiast 2 listopada 2012 r. (piątek) autobusy będą kursować jak w dni robocze wolne od nauki szkolnej.

ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY OBOWIĄZUJĄCE W DNIU 1 LISTOPADA 2012 r.

  • linia „C” w obu kierunkach będzie kursować na trasie: Szpital – Niepodległości – Rondo – Podwale – Dworzec – Łukasiewicza - Czajkowskiego - Os.Traugutta Parking - Podkarpacka Cmentarz.

Kursy po godz. 19-tej będą wykonane na odcinku: Rondo – Dworzec - Os.Traugutta Parking.
UWAGA: Linia „C” nie będzie obsługiwać Suchodołu i Głowienki

  • linia „E” będzie kursowała zgodnie z jej sobotnim rozkładem jazdy.

Nie będą jedynie wykonane kursy z Os. Traugutta z godz. 07:51 i z Polanki Os. z godz. 08:39

  • uruchomiona zostanie linia „G”, która będzie obsługiwała Suchodół i Głowienkę trasą: Suchodół Góra / Głowienka - Wyszyńskiego - Grodzka - Rondo/Kino - Podwale - Lewakowskiego - Dworzec.
     
  • uruchomiona zostanie specjalna linia „O”  kursująca trasą:  Klonowa – Wyspiańskiego –  Al. Jana Pawła II – Polanka Osiedle – Krakowska – Dworzec – Lniarska – Czajkowskiego – Podkarpacka (cmentarz) – Boh. Westerplatte PKP – Wojska Polskiego – Rondo – Legionów – Lewakowskiego – Krakowska – Polanka Os. – Al. Jana Pawła II – Wyspiańskiego – Klonowa.

Szczegółowe informacje dotyczące rozkładu jazdy do uzyskania pod numerem telefonu: (13) 43-686-94

Poniżej zamieszczone pliki, zawierają szczegółowe rozkłady jazdy linii "C" , "E" , "G" i "0" (dla linii "0" również schemat graficzny trasy) obowiązujące w dniu  1 listopada 2012 r.:

(kwp), (kmp), (mks)
Fot. Mateusz Głód, Łukasz Jaracz, arch. kwp

  • autor: kmp, kwp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?