KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

100.000 złotych nagrody za pomoc w ujęciu mordercy

Policja poszukuje młodego mężczyzny, który napadł na dom właściciela kantoru wymiany walut w Krośnie. Przestępca sterroryzował jego żonę, potem zaatakował i śmiertelnie ranił 77-letniego mężczyznę. Zrabował biżuterię i nieznaną sumę pieniędzy. Do napadu doszło w 2009 roku. Dla osoby, która pomoże w ujęciu sprawcy przewidziana jest nagroda w wysokości 100 tysięcy złotych.

REKLAMA


alt

Napad i zabójstwo
Do napadu doszło 31 lipca 2009 r. Około 13 do jednego z domów przy ul. Lenarta w Krośnie zapukał nieznany mężczyzna. Kiedy właścicielka otworzyła drzwi, napastnik wtargnął do środka, sterroryzował kobietę przedmiotem przypominającym pistolet i zażądał wydania pieniędzy oraz biżuterii. Później bandyta skrępował swoja ofiarę i przez kilkadziesiąt minut czekał na powrót jej 77-letniego męża, który prowadził kantor wymiany walut na placu targowym w Krośnie.
 
Kiedy tylko gospodarz przekroczył próg domu, przestępca zaatakował go i ranił ostrym przedmiotem w szyję. Sprawca ukradł mężczyźnie pas z nieznaną sumą pieniędzy oraz biżuterię wydaną wcześniej przez jego żonę i uciekł w kierunku ul. Bursaki.
 
Po ucieczce bandyty kobieta uwolniła się i wezwała pomoc. Obrażenia, których doznał jej mąż, okazały się tak rozległe, że nie udało się uratować jego życia. Do tej pory nie odnaleziono również pistoletu P-83 wraz z amunicją, które legalnie posiadał zmarły.
 
Ustalono rysopis i portret pamięciowy
Na podstawie relacji świadków policjanci odtworzyli wygląd zabójcy. Ustalili również, że przestępca przebywał w rejonie ul. Lenarta dzień przed napadem. Publikujemy rysopis i portrety pamięciowe.

alt alt

Wiek około 28-35 lat, 165-170 cm wzrostu, szczupła sylwetka, ciemne, czesane do góry włosy, ubrany w ciemną koszulę z krótkim rękawem i ciemne spodnie. Mówił po polsku.

Ufundowano nagrodę
Dla osoby, która przekaże istotne, użyteczne w sprawie informacje o przestępcy jest przewidziana nagroda w wysokości 100 tysięcy złotych.

Policja prosi o pomoc wszystkich, którzy mogą pomóc w identyfikacji widocznego na zdjęciach mężczyzny. Prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Krośnie przy ul. Lwowskiej 28, tel. (13) 43 29 310 lub numer alarmowy 997, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub z najbliższą jednostką Policji.

Osobom przekazującym informacje w tej sprawie policja zapewnia pełną anonimowość.

(kmp)

  • autor: kmp

7 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?