KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Grożąc pobiciem, egzekwowali zwrot długu

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy na zlecenie właścicielki baru, wymuszali na dłużnikach zwrot pożyczki. Do tego celu używali siły fizycznej oraz gróźb karalnych. Zostali zatrzymani podczas przejęcia gotówki od jednego z poszkodowanych.

REKLAMA


Do krośnieńskiej policji wpłynęło zawiadomienie o pobiciu dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu krośnieńskiego. Mężczyźni zalegali ze spłatą długu barmance w miejscowym barze. Jak ustalili funkcjonariusze, dwaj klienci baru podjęli się zadania odzyskania zaległych pieniędzy od dłużników, w zamian za część odzyskanej kwoty.

alt

Po wskazaniu dłużników przez właścicielkę lokalu, sprawcy niezwłocznie przystąpili do ściągania długów. Używając siły fizycznej oraz gróźb karalnych, egzekwowali spłatę zadłużenia. Zostali zatrzymani podczas przejęcia gotówki od jednego z poszkodowanych. - mówi starszy aspirant Beata Winiarska z krośnieńskiej policji.
 
Mężczyźni usłyszeli zarzut stosowania przemocy fizycznej i gróźb bezprawnych w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności. Kobieta odpowie za podżeganie do dokonania przestępstwa.
 
Jeden z mężczyzn został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Wobec drugiego mężczyzny i właścicielki baru zastosowano dozór policyjny.
Ponadto grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

kmp

  • autor: kmp

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?