Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Nastolatek fałszował bilety PKS

Policja zatrzymała 17-latka, który fałszował bilety miesięczne PKS. Nie wiadomo jaszcze jaka była skala tej działalności, ani jakie straty poniósł przewoźnik. Na ślad fałszerstwa trafili pracownicy firmy kontrolującej bilety. Bilety były kiepsko podrobione, ale mimo to nie sposób było zauważyć fałszerstwo podczas rutynowych, pobieżnych kontroli.

REKLAMAalt

- Do policji dotarła informacja o podrabianiu biletów w komunikacji publicznej - informuje starszy aspirant Beata Winiarska z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie – Zatrzymano sprawcę, którym okazał się 17-letni mieszkaniec powatu strzyżowskiego. Bilety podrabiał używajac sprzętu komputerowego w domu i sprzedawał równieśnikom za połowę ceny – dodaje Beata Winiarska.

alt

Biegły ma ustalić od jakiego czasu i jak duże straty spowodowała działalność nastolatka. Chłopak będzie odpowiadał przed sądem jak osoba dorosła. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

alt

Bilety znacznie różniły się od oryginalnych, miedzy innymi nie posiadały ząbków, były nierówno wycięte, nie miały odpowiedniego wzoru na odwrocie. Ich wady były jednak nie do wykrycia podczas pobieżnych kontroli, gdy fałszywy bilet był zagięty i umieszczony pod folią, np. razem z legitymacją szkolną. Nie wiadomo od jak dawna nastolatek fałszował bilety.

(pd)
Fot. Piotr Dymiński

  • autor: Piotr Dymiński

6 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj