KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pijany krośnianin zniszczył zabytkowy, drewniany krzyż

Policjanci z komendy w Krośnie zatrzymali mężczyznę, który zniszczył zabytkowy, drewniany krzyż i oderwał z niego figurę Jezusa. Do aktu wandalizmu doszło w nocy z 1/2 grudnia 2012 roku. Badanie stanu trzeźwości sprawcy wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

REKLAMA


W nocy z soboty na niedzielę (1/2.12), kilkanaście minut po północy, policjanci interweniowali w okolicach skrzyżowania ulic Powstańców Warszawskich i Mickiewicza w Krośnie. Według zgłoszenia doszło w tym rejonie do dewastacji zabytkowego drewnianego krzyża, stojącego przy drodze. Jak ustalili policjanci, 35-letni mieszkaniec Krosna, oderwał metalową figurę Jezusa, wyłamując przy tym drewniane ramiona krzyża.

alt

Jak się okazało, krośnianin był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.
 
Funkcjonariusze zabezpieczyli połamane ramiona krzyża wraz z figurą Jezusa. 35-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. - mówi starszy aspirant Beata Winiarska z krośnieńskiej policji.
 
Policjanci ustalając właściciela krzyża, określili wartość strat w związku z uszkodzeniem zabytku w kwocie 550 zł na rzecz Urzędu Miasta Krosna.

kmp

  • autor: kmp

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?