KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nieprzejezdna 28. Tir blokuje drogę

Zablokowana jest droga krajowa nr 28 relacji Krosno - Sanok. Po południu w Rymanowie silny podmuch wiatru przewrócił tira.

REKLAMA


alt

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, dziś (04.12) przed godz. 14:00, w Rymanowie na wysokości stacji paliw, prawdopodobnie bardzo silny podmuch wiatru przewrócił do rowu samochód ciężarowy. Tir przewracając się, uderzył jeszcze w samochód osobowy.

alt

Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie został ranny. Naczepa ciężarówki zablokowała jezdnię.
Wyznaczono objazdy dla samochodów osobowych od strony Miejsca Piastowego przez Targowiska, a od strony Rymanowa przez Ladzin i Wróblik Szlachecki. Kierowcy samochodów ciężarowych muszą czekać na odblokowanie drogi.

alt

W związku z pogorszeniem warunków na drogach i powracającymi opadami śniegu, apelujemy o rozwagę i ostrożność na drogach.

Warunki pogodowe na najbliższe godziny
Jeszcze dziś (wtorek, 4.12) na terenie całego Pogórza Środkowobeskidzkiego następować będzie stopniowy wzrost średniej prędkości wiatru oraz jego porywistości. Wzrost prędkości wiatru będzie następstwem efektu fenowego wywołanego przez działalność wtórnego ośrodka niżowego, którego centrum we wtorek w południe znajdzie się w północnej części Niemiec.

W Krośnie przewiduje się występowanie porywistego wiatru o średniej prędkości dochodzącej do około 10 m/s (36 km/h), w porywach maksymalnych do 17 m/s - 18 m/s (około 60 km/h - 65 km/h). Maksimum natężenia zjawiska prognozowane jest na godziny popołudniowe i wieczorne dnia 04.12.2012. Po godzinie 23:00 spodziewany jest natomiast stopniowy spadek prędkości wiatru i jego porywistości. Kierunek wiatru: południowy i południowo-zachodni.

W godzinach wieczornych, nocnych i porannych (05.12) spodziewany jest spadek temperatury lekko poniżej zera (-3) i zamarzanie wody na drogach i chodnikach pozostałej po opadach i topnieniu pokrywy śnieżnej. Pojawi się oblodzenie, może być bardzo ślisko.

(red.), (kwp)
Fot. OSP Rymanów

 • autor: red., kwp

4 komentarzy

 • kaziu

  za chwile się dowiemy że jeszcze ten TIR wyprzedzał , albo popier...dalał 120km/h- co chwile takich capów spotykam na drodze. Trzeba wprowadzić całkowity zakaz wyprzedzania TIRom w całym kraju przez cały rok.

  Zgłoś nadużycie kaziu sobota, 08, grudzień 2012 14:22 Link do komentarza
 • fffffffe

  ile śnieeeeeeeeeegu....

  Zgłoś nadużycie fffffffe czwartek, 06, grudzień 2012 16:38 Link do komentarza
 • Ace1981

  tylko nadmierna prędkość w stosunku do panujących warunków.
  Kretyn powinien mieć przesrane!

  Zgłoś nadużycie Ace1981 czwartek, 06, grudzień 2012 11:59 Link do komentarza
 • robertb

  prawda jest taka ze droga byla tak obficie posypana zuzlem i pociagnelo goscia na bande zimy coraz krotsze dalej niema komu odsniezac bo trzeba oszczedzac kasiore

  Zgłoś nadużycie robertb środa, 05, grudzień 2012 21:07 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?