KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rabunek z użyciem gazu i kradzież w kościele

W wyniku obławy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, sprawców rozboju. W sklepie napastnicy rozpylili w kierunku twarzy ekspedientki gaz łzawiący, następnie wyrwali kasetę z gotówką i uciekli. Jeden z nich był nieletni.

REKLAMA


W środę 2 stycznia, po godz. 18:00, do pawilonu handlowego przy ul. Moniuszki w Krośnie weszli dwaj młodzi mężczyźni. W kierunku ekspedientki użyli gazu łzawiącego, następnie ukradli kasetkę z gotówką i uciekli. Krośnieńscy policjanci podjęli interwencję. Po uzyskaniu informacji od świadków zdarzenia i przeprowadzonych czynnościach oraz użyciu psa służbowego, policjanci zatrzymali sprawców. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 18 i 16 lat. Cała gotówka i część kasetki została odzyskana.
 
Wobec 18-latka zastosowano dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. O winie nieletniego, który dopuścił się czynu karalnego zdecyduje sąd rodzinny.

Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy z Gorącej Linii Portalu. Czytelnicy informowali o policyjnej obławie.

Okradli kościół
W niedzielę 6 stycznia doszło do włamania w kościele w Korczynie. Nieznani sprawcy dokonali kradzieży w biały dzień, pomiędzy nabożeństwami. Policja prowadzi śledztwo.

alt
Fot. Scots

Do włamania w kościele w Korczynie doszło pomiędzy godziną 13, a 15. - Sprawcy włamali się pomiędzy mszami – informuje Beata Winiarska, starszy aspirant z krośnieńskiej policji. Ich łupem padła gotówka i dewocjonalia. Proboszcz oszacował straty na około 7 tysięcy złotych. Włamywaczy poszukuje policja.

(kmp), (red.)

  • autor: kmp, red.

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?