KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W Zaduszki i niedzielę uważajmy na silny wiatr! Miejscami porywy osiągną 100 km/h

W Zaduszki i niedzielę uważajmy na silny wiatr! Miejscami porywy osiągną 100 km/h ventusky.com

W najbliższy weekend dostaniemy się pod wpływ rozległego i głębokiego niżu przemieszczającego się znad Atlantyku nad Europę Zachodnią. Na skutek jego oddziaływania do Polski napłynie zdecydowanie cieplejsza masa powietrza, lecz wzrośnie nie tylko temperatura, ale i prędkość wiatru. Spadnie natomiast - i to dość znacznie - ciśnienie. W górach i na obszarach podgórskich spodziewany jest wiatr fenowy, który Podhalanie nazywają halnym.

REKLAMA


Silny i porywisty południowy wiatr, począwszy od Dnia Zadusznego, wystąpi także w powiecie krośnieńskim. Przewiduje się, że jego prędkość średnia wahać się będzie na ogół od 40 km/h do 55 km/h, natomiast maksymalna - w porywach - w środkowej i południowej części powiatu osiągnie 100 km/h. W jego północnej części porywy będą słabsze, ale również stwarzać mogą zagrożenie, dochodząc na ogół do 70 km/h, lokalnie do 75 km/h.

W niedzielę 3 listopada 2019 wiatr również silny i porywisty, ale jego prędkość w porywach nie przekroczy 80 km/h.

Z uwagi na silny wiatr fenowy, niskie ciśnienie i niezbyt długie usłonecznienie przez cały pierwszy weekend listopada spodziewane są niekorzystne warunki biometeorologiczne.

Ważność ostrzeżenia: od 00:00 dnia 2 listopada 2019 do 12:00 dnia 3 listopada 2019.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?