Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Nadal chłodno, wtorek będzie mroźny. W najbliższych dniach więcej przejaśnień

W poniedziałek dostaniemy się pod wpływ wyżu. Początek grudnia będzie mroźny. W poniedziałek dostaniemy się pod wpływ wyżu. Początek grudnia będzie mroźny. Fot. PixaBay

Powietrze z Arktyki zawędrowało daleko na południe wchodząc do całej Europy Środkowej, niskie temperatury zawitały nawet na Bałkany. W poniedziałek dostaniemy się pod wpływ wyżu, a to oznacza z jednej strony przejaśnienia, ale z drugiej jeszcze większy spadek temperatury - szczególnie w godzinach nocnych. We wtorek mróz będzie już całodobowy. Ustąpią za to opady śniegu występujące w ostatni weekend listopada. Odwilży spodziewamy się w drugiej połowie tygodnia.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (29/30 listopada 2020) będziemy jeszcze w tylnej części płytkiego i wypełniającego się niżu znad Bałkanów. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza arktyczno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa i będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (30 listopada 2020) od zachodu rozbuduje się klin wyżu znad Atlantyku. Będziemy w przetransformowanym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (30 listopada 2020/1 grudnia 2020) pogodę kształtować będzie wyż znad Karpat Wschodnich. Nadal napływać będzie przetransformowane powietrze arktyczne. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -7°C do -6°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, wieczorem będzie stabilne, potem zacznie powoli spadać.

We wtorek w ciągu dnia (1 grudnia 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Pozostaniemy w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj