KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek wietrzny i ciepły, do 18°C. Od wtorku załamanie pogody, wieczorem śnieg

Poniedziałek ciepły i wietrzny,wtorek zimny i mokry. Wieczorem zacznie sypać śnieg! Poniedziałek ciepły i wietrzny,wtorek zimny i mokry. Wieczorem zacznie sypać śnieg! Fot. PixaBay

Za nami wyżowy weekend, ale nad Bałtykiem już czai się niż, który w nadchodzącym tygodniu dojdzie do władzy nad pogodą w Polsce. W poniedziałek będziemy w jego wycinku ciepłym, ale we wtorek dotrze do nas związany z nim pofalowany front chłodny, który przetaczać się będzie nad krajem przez kilkadziesiąt godzin psując nam środek tygodnia, od wtorku począwszy. Poniedziałek jeszcze ciepły, choć wietrzny, ale pokaże się słońce, a temperatura po południu osiągnie 18°C. We wtorek z kolei diametralne załamanie pogody, słońca nie zobaczymy nawet przez minutę, będzie z godziny na godzinę coraz chłodniej i popada  - najpierw deszcz, a wieczorem także śnieg. Parasole będą niezbędne. Tegoroczny kwiecień nie szczędzi nam przeplatanki.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (11/12 kwietnia 2021) dostaniemy się pod wpływ rozległego niżu rozciągającego się od Bałtyku po Morze Śródziemne. Znajdziemy się w jego wycinku ciepłym, w masie powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, nad ranem zacznie spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (12 kwietnia 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie jeszcze zasadniczej zmianie. Utrzyma się napływ ciepłej masy powietrza pochodzenia zwrotnikowego z południa. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (12/13 kwietnia 2021) pogodę kształtować będzie rozległy niż rozciągający się od Bałtyku po Adriatyk. Nad ranem nasunie się związany z nim pofalowany front atmosferyczny. Z północnego zachodu napływać zacznie coraz chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, nad ranem opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (13 kwietnia 2021) pogodę kształtować będzie ten sam rozległy niż rozciągający się od Bałtyku po Morze Śródziemne. Znajdziemy się w strefie oddziaływania pofalowanego chłodnego frontu atmosferycznego, a z północnego zachodu napływać będzie coraz chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite,opady deszczu, pod koniec dnia przechodzące w deszcz ze śniegiem. Okresami opady o umiarkowanym natężeniu. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?