KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W poniedziałek rozpogodzenia dopiero późnym popołudniem. Wtorek słoneczny i suchy

Poniedziałek chłodny, a we wtorek dużo słońca i do 15°C. Poniedziałek chłodny, a we wtorek dużo słońca i do 15°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Gdyby nie trwający 15 godzin dzień, to spoglądając dziś za okna i na termometry trudno byłoby zorientować się, czy mamy pierwszą niedzielę maja, czy też może listopad. W większości brzydki i chłodny będzie również poniedziałek. Dopiero gdy wyż znad Łotwy wschodnim wiatrem sprowadzi do nas polarno-kontynentalne powietrze, będziemy mogli liczyć na rozpogodzenia, co stanie się dopiero późnym popołudniem. Wtorek będzie już zdecydowanie bardziej majowy, słoneczny i suchy.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (7/8 maja 2023) będziemy w zasięgu oddziaływania płytkiej zatoki niżowej związanej z niżem znad Bałkanów, w strefie rozmywającego się frontu okluzji. Napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, okresami mżawka. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1027 hPa i będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (8 maja 2023) stopniowo dostawać się zaczniemy pod wpływ wyżu znad Łotwy. Po południu z północnego wschodu napływać zacznie suche powietrze polarno-kontynentalne. Początkowo zachmurzenie całkowite i słaba mżawka, potem zanik opadów oraz postępujące przejaśnienia, a pod koniec dnia rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do dobrej i bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1030 hPa, początkowo będzie powoli wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące w obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (8/9 maja 2023) pogodę kształtować będzie ten sam wyż odchodzący znad Łotwy nad Rosję. Utrzyma się napływ chłodnego i suchego, polarno-kontynentalnego powietrza z północnego wschodu. Będzie bezchmurnie. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1030 hPa i będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (9 maja 2023) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Ze wschodu napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne. Rano bezchmurnie, potem zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1028 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?