KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowy tydzień przywita nas opadami deszczu. Nad cały kraj napłynie wilgotne powietrze

W poniedziałek napłynie wilgotne powietrze. Okresami opady deszczu. W poniedziałek napłynie wilgotne powietrze. Okresami opady deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W obszarze frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Alp zaczynają tworzyć się aktywne, wtórne ośrodki niskiego ciśnienia. Wraz z początkiem nowego tygodnia dostaniemy się pod wpływ jednego z nich. Po ciepłym i suchym weekendzie czas na zmianę pogody. Narzekać jednak nie powinniśmy, bo po ostatnich latach, gdy wiosny były zdecydowanie zbyt suche, najwyższy czas na powrót do normalności.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (14/15 maja 2023) dostaniemy się pod wpływ aktywnego niżu przemieszczającego się znad Austrii nad Morawy i związanego z nim pofalowanego frontu atmosferycznego. Nad ranem napływać zacznie wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite. W drugiej połowie nocy opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność bardzo dobra, w drugiej połowie nocy pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1015 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (15 maja 2023) pogodę kształtować będzie ten sam niż, który przewędruje nad zachodnią Polskę. Z południowego wschodu napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami w godzinach popołudniowych. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. Widzialność umiarkowana poprawiająca do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (15/16 maja 2023) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Będziemy w powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwy przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1010 hPa, będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (16 maja 2023) pozostaniemy pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem wtórnym nad Bałkanami. Z południa nasunie się ciepły front atmosferyczny, za którym napływać zacznie ciepłe i wilgotne powietrze z południowego wschodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1012 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?