KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W piątek więcej chmur kłębiastych, ale bez opadów. Weekend też suchy, ciśnienie wzrośnie

Deszcze nadejdą dopiero w przyszłym tygodniu. Weekend wyżowy, słoneczny i suchy. Deszcze nadejdą dopiero w przyszłym tygodniu. Weekend wyżowy, słoneczny i suchy. Źródło: Ventusky

W piątek przez Polskę z północy na południe przewędruje front chłodny, za którym napłynie chłodniejsze powietrze. W południe front ten rozciągać się będzie na obszarze od Gorzowa Wielkopolskiego po Białą Podlaską, a nad południowe krańce naszego kraju dotrze on wieczorem. Problem w tym, że na opady nie ma co liczyć - w strefie frontu nad Polską wystąpią jedynie chmury Cumulus congestus. Przelotny deszcz i burza możliwe tylko na Słowacji. Późnym popołudniem ciśnienie zacznie wzrastać, co związane będzie z rozbudową wyżu, który kształtować będzie pogodę przez cały nadchodzący weekend, który zapowiada się - podobnie jak dni poprzednie - pogodnie i sucho. Sobota będzie wprawdzie nieco chłodniejsza, z temperaturą maksymalną poniżej 20°C, lecz od niedzieli powróci lato.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (1/2 czerwca 2023) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (2 czerwca 2023) pogodę kształtować będzie niż znad Rosji wraz z nasuwającym się późnym popołudniem mało aktywnym chłodnym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy jeszcze w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, po południu okresami umiarkowany, północno-zachodni i północny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1014 hPa, przez większość dnia będzie się lekko wahać, dopiero późnym popołudniem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (2/3 czerwca 2023) rozbuduje się nad nami klin wyżu znad północnego Atlantyku. Z północy napłynie powietrze arktyczne stare. Początkowo zachmurzenie umiarkowane, potem bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (3 czerwca 2023) pozostaniemy w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Z północnego wschodu napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1023 hPa, początkowo będzie powoli wzrastać, a potem lekko wahać się. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (3/4 czerwca 2023) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Pozostaniemy w suchym powietrzu polarno-kontynentalnym. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (4 czerwca 2023) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania klina wyżu znad Atlantyku. Napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1022 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?