KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Gorące powietrze powróci w niedzielę. Piątek i sobota będą komfortowe termicznie

Weekend bez nieznośnej parności, ale w niedzielę znów zrobi się gorąco Weekend bez nieznośnej parności, ale w niedzielę znów zrobi się gorąco Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wciąż jesteśmy w pobliżu falującego frontu atmosferycznego oddzielającego powietrze polarno-morskie od zwrotnikowego. Kolejna z fal na nim powstałych przemieści się w piątek wieczorem wraz z opadami przelotnymi oraz zmianą kierunku wiatru. Sobota z powietrzem polarnym, a zatem odczujemy komfort termiczny, lecz w niedzielę znów szykujmy się na ocieplenie.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (20/21 lipca 2023) pogodę ukształtuje słaby wyż przemieszczający się znad Austrii przez Słowację nad Bieszczady. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, około północy bezchmurnie. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1015 hPa, wieczorem będzie wzrastać, a potem pozostanie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (21 lipca 2023) dostaniemy się pod wpływ niżu wędrującego znad Niemiec nad północną Polskę i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Po południu słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (21/22 lipca 2023) pogodę kształtować będzie niż wędrujący znad północnej Polski nad Litwę i związany z nim front chłodny. Będziemy w powietrzu polarno-morskim - wieczorem cieplejszym, nad ranem w chłodniejszym. Zachmurzenie umiarkowane i duże, wieczorem możliwy przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni nad ranem skręcający na zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa i będzie się lekko wahać.

W sobotę w ciągu dnia (22 lipca 2023) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Litwy, w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane, pod wieczór małe. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1013 hPa, rano będzie powoli wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (22/23 lipca 2023) pogodę ukształtuje klin wyżu znad Atlantyku. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1015 hPa i będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (23 lipca 2023) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Napływać zacznie gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Rano zachmurzenie małe, potem umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?