KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środku tygodnia ochłodzi się. Nie zabraknie opadów przelotnych i burz

Koniec sierpnia przyniesie ochłodzenie. Od wtorku do czwartku częste przelotne deszcze. Koniec sierpnia przyniesie ochłodzenie. Od wtorku do czwartku częste przelotne deszcze. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

To ostatni tak gorący dzień - wraz z końcem sierpnia nadejdzie ochłodzenie. Spadek temperatury wywołany będzie napływem powietrza polarno-morskiego, które wkroczy w miejsce napływającego od dłuższego czasu powietrza zwrotnikowego. Na froncie chłodnym, którego przejście przewiduje się w środku tygodnia, występować będą deszcze przelotne - z chmur Cumulonimbus, te najwyżej wypiętrzone przyniosą - poza opadami - również wyładowania atmosferyczne. Słaby wyż z poprawą pogody dosięgnie nas w drugiej połowie tygodnia.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (29/30 sierpnia 2023) pogodę kształtować będzie niż wychodzący znad północno-wschodniej Polski nad Litwę, a rano nad Bałtyk wraz z pofalowanym frontem atmosferycznym. Utrzyma się napływ niestabilnego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz porywisty, w porywach do 60 km/h, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1005 hPa i będzie się wahać.

W środę w ciągu dnia (30 sierpnia 2023) pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu, który dotrze nad Finlandię, w strefie oddziaływania pofalowanego frontu chłodnego. Utrzyma się jeszcze napływ chwiejnego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami. Przelotne deszcze i burze. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz porywisty, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1006 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (30/31 sierpnia 2023) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Finlandii, w strefie oddziaływania frontu chłodnego. Nad ranem napływać zacznie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite. Przelotne opady deszczu, wieczorem możliwa burza. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność umiarkowana, w intensywnych opadach spadająca do słabej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1008 hPa, będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (31 sierpnia 2023) pozostaniemy jeszcze na skraju niżu znad północnej Europy i odchodzącego na wschód frontu chłodnego, dopiero późnym popołudniem dosięgnie nas słaby wyż znad Bałkanów. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w godzinach popołudniowych, przelotne opady deszczu, w drugiej połowie dnia zanikające. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, przez większość dnia północno-zachodni, późnym popołudniem zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1012 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?